Вторият поставен Яник Синер (Италия) достигна до четвъртфиналите на турнира

...
Вторият поставен Яник Синер (Италия) достигна до четвъртфиналите на турнира
Коментари Харесай

Синер и Циципас крачат напред във Виена

Вторият подложен Яник Синер (Италия) доближи до четвъртфиналите на шампионата по тенис в зала от сериите АТП 500 във Виена (Австрия) с награден фонд 2,56 милиона евро.

Синер се наложи над сънародника си Лоренцо Сонего с 6:2, 6:4 за час и 34 минути.

Той контролираше играта и с общо три пробива в мача стигна до триумфа.

В конфликт за място в топ 4 Яник Синер ще срещне седмия в схемата американец Франсис Тиафо, който преодоля Гаел Монфис от Франция след поврат с 5:7, 6:1, 6:4.

Двубоят продължи малко над два часа.

Поставеният под номер 4 в схемата Стефанос Циципас (Гърция) също се класира за четвъртфиналите в конкуренцията.

Циципас победи във втория кръг Томаш Махач (Чехия) с 6:3, 4:6, 7:5 за близо два часа игра.

Той позволи равнене за 1:1 след пробив за Махач в последния гейм на втория сет, а в третата част изоставаше с 1:4 гейма, само че навакса и стигна до крайния триумф.

Съперник на гръцкия тенисист на четвъртфиналите ще бъде хърватинът Борна Гойо, който в профил шестия в схемата Томи Пол от Съединени американски щати с 6:3, 6:4 в мач, траял час и 24 минути.

Третият подложен Андрей Рубльов си обезпечи място на четвъртфиналите след триумф над италианеца Матео Арналди със 7:5, 6:3.

В спор за класиране на полуфиналите Рубльов ще се изправи против петия в схемата Александър Зверев (Германия).
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР