Вторият поставен Адриан Манарино се класира за полуфиналите на Sofia

...

Манарино за втори път на полуфинал в София

Вторият подложен Адриан Манарино се класира за полуфиналите на Sofia Open 2023. В извънредно трагичен дуел, французинът победи с 2:1 сета седмия подложен Себастиан Офнер (Австрия) – 6:7 (7), 6:4, 6:3. Срещата на централния корт в „ Арена София “ продължи 2:38 часа, а с помощта на триумфа Манарино за повторно в кариерата си доближава до финалното каре в София. През 2020 година загуби от бъдещия първенец Яник Синер.

Офнер има защо да съжалява, защото имаше преднина от сет и 4:2 гейма във втората част. В този миг обаче Манарино откри най-хубавия си тенис и завоюва 8 от идващите 9 гейма.

Сервирайки за мача Манарино трябваше да отразява две поредни точки за рибрейк, само че съумя да се оправи и се поздрави с крайния триумф.

Съперникът на 35-годишния французин на полуфиналите ще бъде избран от дуела сред Мартон Фучович (Унгария, №8) и Павел Котов (Русия).