Вторият по големина диамант в света беше открит в Ботсвана
Вторият по величина елмаз в света бе открит в Ботсвана, което дава известна пролонгация за бранш, унищожен от възхода на лабораторно отгледани камъни.
The 2492-каратов камък, открит от канадската минна компания Lucara Diamond, е най-голямата известна находка със драгоценен камък след Cullinan елмаз, открит преди повече от век, който беше изрязан и включен в Бижутата на английската корона.
„ Това е събитие, което се случва един път на стотици години и е безспорен геоложки феномен, “ сподели Клифърд Елфик, някогашен изпълнителен шеф на най-голямата компания за диаманти в света De Beers, който в този момент ръководи свои лични минни компании в Южна Африка. Той добави, че находката е " най-значимата за този век ".
Хора, близки до Lucara, пресмятат, че камъкът може да коства над 40 милиона $. Цената на акциите на компанията скочи с към 40% в четвъртък.
Уилям Ламб, основен изпълнителен шеф на Lucara, сподели пред Financial Times, че находката е „ искра на тъмен п...
Прочетете целия текст »