Вторият отбор на ЦСКА 2 записа шеста поредна победа в

...

ЦСКА -2 спечели дербито с Фаб Файв в ББЛ А група

Вторият тим на ЦСКА 2 записа шеста поредна победа в ББЛ А група. В дерби от район „ Запад “ отборът надделя Фаб Файв с 80:66.

След този мач и двата отбора се изравниха с баланс 8-3 във краткотрайното класиране.

Символичните домакини имаха леко преимущество в началните минути, само че по-късно армейците взеха самодейността и след първата част поведоха с 18:11. Баскетболистите на Христо Ценов позволиха противникът им за малко да изравни през втория интервал, само че на почивката още веднъж бяха напред, този път при 33:25. Те не извършиха нито един углавен удар до почивката, само че имаха по-добра успеваемост в подкошието и се възползваха от множеството пропуски на съперника си.

Преднината на ЦСКА -2 на два пъти доближава 16 точки след паузата, само че преди последната част Фаб Файв понижи за 46:57. До края играта бе относително равностойна, като „ армейците “ задържаха водачеството си и завоюваха.

Мартин Русев бе най-резултатен за спечелилите с 21 точки. Александър Александров има 17 точки и 11 битки, Виктор Гергов е с 16 точки, Георги Цеков има 10.

За противника Георги Кръстев осъществя 20 точки, с дабъл-дабъл от 11 и 14 битки е Мартин Горунов.