Вторият отбор на Ботев (Враца) се наложи с 3:1 над

...

Дубълът на Ботев приключи полусезона с победа

Вторият тим на Ботев (Враца) се наложи с 3:1 над гостуващия му Пещера (Галата) в мач от 17-ия кръг, финален за есенния дял на Северозападната Трета лига.

За разлика от домакините, гостите се раздадоха до последно и това направи срещата забавна. В 18-ата минута Ремзи Неджип се възползва от центриране отдясно и даде преднина на врачани. Следващият удар по селекцията на Ивайло Петков беше отстраняването на капитана Юлиян Младенов за втори жълт картон.

Дори и без него съотборниците му съумяха да заличат пасива. Това се случи в 53-ата минута, когато Атанас Георгиев подаде пред празната врата иРумен Миков насочи топката в мрежата – 1:1.

Заключителният четвърт час от дуела беше най-интересен. Първо Виктор Василев нахлу отдясно и стреля тъкмо за 2:1. Отговорът на съперника пристигна в 84-ата минута, когато Златко Радославов тресна гредата над Христо Георгиев.

Всичко завърши в 88-ата минута, когато Василев бе изведен очи в очи със стража на Пещера и реализираза окончателното 3:1. Пропуски за Ботев направиха още Борислав Боянов и Неджип.

Врачани имат да изиграят още един мач от този полусезон – отсроченият от 14-ия кръг като посетител на Вихър (Славяново). От БФС обаче са оповестили, че всички отсрочени срещи от шампионата ще се проведат напролет на 2021 година