Вторият отбор на Ботев победи във Враца с 2:1 Бдин

...

„Бебетата“ на Ботев удариха Бдин

Вторият тим на Ботев победи във Враца с 2:1 Бдин (Видин) в среща от 28-ия кръг на Северозападна Трета лига. Домакините излязоха със състав, в който шестима са родени 2006 година, трима – 2004 година, един 2003 година, като умел е единствено вратаря Христо Митов. За гостите пък игра новото попълнение Георги Стоянов-Испанеца, само че и той не им оказа помощ. Пламен Спасов даде звук за триумфа откакто нахлу отдясно и откри резултата, четвърт час след началния съдийски сигнал.
 Дубълът на Ботев (Враца) подготвен за идната крачка Дубълът на Ботев (Враца) подготвен за идната крачка
20 минути по-късно видинчани заличиха пасива посредством Александър Соколов. Теодор Георгиев обезпечи трите точки в 50-ата минута с глава след центриране на Асен Русинов. Спасов и Христиан Петков пропуснаха да вкарат още. Накрая Ивайло Кунчев от треньорския щаб на врачани беше отхвърлен с червен картон поради реакция против решение на рефера. Бдинци организираха бурен напън, който обаче не докара до нищо.