Вторичната вълна от войната в Украйна, наред с кризата на

...
Вторичната вълна от войната в Украйна, наред с кризата на
Коментари Харесай

Радев: Изправени сме и пред продоволствена криза

Вторичната вълна от войната в Украйна, наред с рецесията на сигурността, чука на вратата. Изправени сме пред продоволствена рецесия. Пристанищата на втория по величина експортьор на пшеница Украйна са блокирани, предизвести президентът Румен Радев по време на визитата си в Испания, което е и първото посещаване на български държавен глава в Испания за последните 23 години. Радев и брачната половинка му дойдоха днес в Кралство Испания по покана на Негово Величество крал Фелипе VI. 

Като " надалеч от действителността " президентът Румен Радев дефинира думите на премиера Кирил Петков, който асоциира отхвърли да помогнем на Украйна с Априлското въстание. На въпрос дали се оправя държавното управление - Радев сподели: " Това ще го покажат хората, които от ден на ден ги виждам на улицата. Трябва да се мисли повече за българите, които са в най-затруднено състояние в тези рецесии ". А на въпроса дали може да снеме доверието си от държавното управление, той съобщи: " Мисля, че през вчерашния ден бях задоволително безапелационен в някои свои оценки ". 

По тематиката дали България ще изпрати военната помощ за Украйна, президентът посочи, че ще чуе претекстовете и причините на всяка една партия в границите на Народното събрание, който би трябвало да вземе това решение.

Радев разяснява и спрените газови доставки от " Газпром " и даде за образец тактиката на диверсификацията на Испания - получава газ от Съединени американски щати, Алжир и Нигерия и по този метод си подсигурява безспорна енергийна самостоятелност. " Едва 6% от газовите доставки са съветски в Испания ", уточни той. Радев призова да се намерения по какъв начин да се употребяват шестте станции за регазификация, които се намират в Испания, само че сега това не е допустимо, защото интерконекторът не е подготвен. 

Според президента изпълнителната власт би трябвало да реши казуса с газа, с цел да може цената за българския консуматор и промишленост да бъде възможно най-ниска.  " Предизвикателство е първо физически да се получи газ, след което би трябвало да се реши нормативно, само че най-важно е каква ще е цената. Цинично е в енергийно най-бедната страна в Европейски Съюз, с най-бедното население да приказваме, че ще намерим различен метод, само че ще плащаме по-скъпо ", сподели той. 

" Сигурността е сложена под тестване - освен военната, само че и обществената и икономическата. Ако доставката на газ в действителност спре, това значи, че доста значими наши промишлености да спрат ", уточни още Румен Радев. И прикани да се мисли на първо време за българите, които са в най-затрудено състояние. 
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР