Втори ден километрични колони от тирове на Капитан Андреево
Втори ден продължава засиленият трафик на камиони на граничния пункт Граничен контролно-пропусквателен пункт " Капитан Андреево " , оповестява bTV.
След като през вчерашния ден колоната от тирове доближи близо 19 километра, през днешния ден опашката е намаляла до към 4 километра.
Камионите са струпани по Автомагистрала " Марица " директно преди граничния пункт в посока Турция. На места колоната е двойна, а водачите са призовани да карат с нараснало внимание.
На самия пункт трафикът остава извънредно натоварен. По трасетата за излаз от страната непрекъснато минават тирове, а обработката се прави на оптимален потенциал.
" Митнически пункт " Капитан Андреево " работи на цялостен потенциал. За последното денонощие са обработени над 2600 товарни автомобила, като над 1300 от тях са в посока Турция ", уточни Диана Маркова от Агенция " Митници ".
Близо половин милион коли напущат София в почивните дни към 24 май
Прогнозата обгръща интервала до 26 май
Тя изясни, че на излаз работят шест трасета, а на вход - 12, в това число две профилирани линии за хладилни камиони.
Основната причина за натоварения трафик е идният огромен мюсюлмански празник Курбан Байрам в Турция. Много компании и институции в южната ни съседка няма да работят през празничните дни, а превозвачите бързат да извършат доставките си в точния момент.
Вчера е била извършена и среща сред български и турски институции по покана на регионалния шеф на Одрин. Обсъдени са ограничения за по-добра съгласуваност сред службите от двете страни на границата с оглед упования още по-силен летен трафик.
Очаква се през идващите дни придвижването на леки коли също да се усили, защото доста хора ще пътуват към южната ни съседка за празниците и визити при близки и родственици.
.gcta { background: linear-gradient(90deg, #4285F4, #34A853, #FBBC05, #EA4335); padding: 2px; border-radius: 14px; max-width: 640px; margin: 0 auto; text-decoration: none; display: block; }.gcta-inner { background: #ffffff; border-radius: 12px; padding: 14px 18px; display: flex; align-items: center; gap: 14px; transition: background 0.2s; text-decoration: none!important; }.gcta:hover { text-decoration: none!important; }.gcta:hover.gcta-inner { background: #f7f7f7; }.gcta svg { flex-shrink: 0; width: 30px; height: 30px; }.gcta-title { flex: 1; font-size: 16px; font-weight: 600!important; color: #111; margin: 0; }.gcta-arrow { color: #aaa; font-size: 20px; flex-shrink: 0; transition: transform 0.2s; }.gcta:hover.gcta-arrow { transform: translateX(3px); }
Добави ни в желани източници в Google
След като през вчерашния ден колоната от тирове доближи близо 19 километра, през днешния ден опашката е намаляла до към 4 километра.
Камионите са струпани по Автомагистрала " Марица " директно преди граничния пункт в посока Турция. На места колоната е двойна, а водачите са призовани да карат с нараснало внимание.
На самия пункт трафикът остава извънредно натоварен. По трасетата за излаз от страната непрекъснато минават тирове, а обработката се прави на оптимален потенциал.
" Митнически пункт " Капитан Андреево " работи на цялостен потенциал. За последното денонощие са обработени над 2600 товарни автомобила, като над 1300 от тях са в посока Турция ", уточни Диана Маркова от Агенция " Митници ".
Близо половин милион коли напущат София в почивните дни към 24 май
Прогнозата обгръща интервала до 26 май
Тя изясни, че на излаз работят шест трасета, а на вход - 12, в това число две профилирани линии за хладилни камиони.
Основната причина за натоварения трафик е идният огромен мюсюлмански празник Курбан Байрам в Турция. Много компании и институции в южната ни съседка няма да работят през празничните дни, а превозвачите бързат да извършат доставките си в точния момент.
Вчера е била извършена и среща сред български и турски институции по покана на регионалния шеф на Одрин. Обсъдени са ограничения за по-добра съгласуваност сред службите от двете страни на границата с оглед упования още по-силен летен трафик.
Очаква се през идващите дни придвижването на леки коли също да се усили, защото доста хора ще пътуват към южната ни съседка за празниците и визити при близки и родственици.
.gcta { background: linear-gradient(90deg, #4285F4, #34A853, #FBBC05, #EA4335); padding: 2px; border-radius: 14px; max-width: 640px; margin: 0 auto; text-decoration: none; display: block; }.gcta-inner { background: #ffffff; border-radius: 12px; padding: 14px 18px; display: flex; align-items: center; gap: 14px; transition: background 0.2s; text-decoration: none!important; }.gcta:hover { text-decoration: none!important; }.gcta:hover.gcta-inner { background: #f7f7f7; }.gcta svg { flex-shrink: 0; width: 30px; height: 30px; }.gcta-title { flex: 1; font-size: 16px; font-weight: 600!important; color: #111; margin: 0; }.gcta-arrow { color: #aaa; font-size: 20px; flex-shrink: 0; transition: transform 0.2s; }.gcta:hover.gcta-arrow { transform: translateX(3px); }
Добави ни в желани източници в Google
Източник: news.bg
КОМЕНТАРИ




