Втори ден от срещата в Букурещ на външните министри на

...
Втори ден от срещата в Букурещ на външните министри на
Коментари Харесай

НАТО може да изпрати още сили в района на Черно море


Втори ден от срещата в Букурещ на външните министри на страните членки на. Съюзниците към този момент дадоха обещание да засилят поддръжката за Украйна и да окажат помощ за възобновяване на енергийната ѝ инфраструктура.

" НАТО може да изпрати спомагателни сили в региона на Черно море по суша и въздух, в случай че е належащо ", съобщи генералния секретар на Йенс Столтенберг.

В същото време, Европейската комисия предлага основаването на специфичен арбитражен съд за съветските закононарушения в Украйна, а със замразените съветски активи да бъде финансирано възобновяване на инфраструктурата в страната.

Президентът на Володимир Зеленски съобщи, че обстановката на фронта остава тежка, а съветските сили пробват нахлуване в Донбас и към Харков.

Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР