Втората ракета на България в женския тенис Гергана Топалова се

...

Топалова преодоля втория кръг на турнир в Словения

Втората ракета на България в женския тенис Гергана Топалова се класира за третия кръг на шампионата в Оточец (Словения) след победа над представителката на домакините Нина Поточник.

Топалова се оправи със словенката с 4:6, 6:4, 6:3 за 2 часа и 25 минути игра и в третия стадий ще срещне грузинката Екатерине Горгоридзе. Също през днешния ден Горгоридзе преодоля съпротивата на Наикта Бейнс (Великобритания) със 7:5, 6:7 (8:10), 6:3.

Топалова стартира с пробив на своя сметка, който по този начин и не съумя да компенсира до края на първата част. В оставащите геймове всяка от двете взимаше подаването си и по този начин словенката поведе.

Грешките господстваха във втората част, само че българката поведе с 3:0 и въпреки до края всяка да взимаше подаването на противничката си, резултатът беше подравнен в сетовете. По еднакъв метод стартира третата част, в която Топалова отново поведе с 3:0. След това стегна отбраната и до края нямаше проблеми да вземе и триумфа в срещата.
Източник: lupa.bg