Втората ни ракета Димитър Кузманов се класира за втория кръг

...

Кузманов продължава напред в Индия

Втората ни ракета Димитър Кузманов се класира за втория кръг на шампионата на твърда настилка от сериите " Чалънджър " в Белгуру (Индия) с награден фонд 130 хиляди $ след победа над сърбина Никола Милойевич с 6:4, 6:1.

Пловдивчанинът, който е подложен под номер 8 в шампионата, нямаше съществени проблеми против квалификанта Милойевич, като мачът сред двамата продължи 83 минути. Първият сет бе по-равностоен до 4:4, само че по-късно Кузманов взе подаването си и направи пробив, с цел да поведе в резултата. Във втория сет той направи два пробива и със серия от пет следващи гейма стигна до крайната победа.

Така Кузманов проработи 2105 $ и 9 точки за международната класация, в която заема 216-ото място. За място на четвъртфиналите пловдивчанинът ще се изправи против различен квалификант - Алибек Качмазов (Русия), 342-и в класацията на АТП. Двамата не са се срещали до момента.