Държави, които изгонят посланиците на САЩ и Израел, ще преминават свободно през Ормузкия проток, твърди Иран
Всяка страна от Близкия Изток, или Европа, която изгони посланиците на Съединени американски щати и Израел, ще получи безконтролен достъп до Ормузкия пролив. Това настояват от Корпуса на стражите на ислямската гражданска война пред държавната медия .
Според известието при спиране на дипломатическите връзки с двете страни, страните ще имат " цялостното право и независимост “ да транспортират всевъзможни артикули през сериозната точка.
Към момента Ормузкият пролив се води затворен от Иран, който заплашва и обстрелва кораби, които се опитат да преминат несанкционирано през 21-километровия воден път. Това блокира 20% от международния експорт на нефт и придвижване на други артикули и товари.
текст: Милен Кандарашев
Според известието при спиране на дипломатическите връзки с двете страни, страните ще имат " цялостното право и независимост “ да транспортират всевъзможни артикули през сериозната точка.
Към момента Ормузкият пролив се води затворен от Иран, който заплашва и обстрелва кораби, които се опитат да преминат несанкционирано през 21-километровия воден път. Това блокира 20% от международния експорт на нефт и придвижване на други артикули и товари.
текст: Милен Кандарашев
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




