ВСУ отново се опитаха да проникнат през руската граница, но

...
ВСУ отново се опитаха да проникнат през руската граница, но
Коментари Харесай

Защо Киев изпрати диверсанти в Брянска област

ВСУ още веднъж се пробваха да обхванат през съветската граница, само че този път военните отблъснаха нападението в Климовски регион на Брянска област. Украинската ДРГ претърпя загуби, съветските сили за сигурност наблюдават обстановката. Междувременно специалистите са уверени, че офанзивите на врага не са инцидентни и могат да се повторят. Какви цели преследва Киев, като опипва границата в региона на Брянск?

Украинска диверсионно-разузнавателна група (ДРГ) се опита да проникне в региона на Брянск. Според губернатора Александър Богомаз конфликтът е станал в Климовски регион, врагът е спрян от силите на Граничния отдел на ФСБ и военните. В момента обстановката е нормализирана. Междувременно през нощта врагът се е опитал да нападна региона с дрон, само че този опит е бил кръстосан, добави началникът на района.

Да напомним, че на 6 август ВСУ нападнаха съветската граница в региона на Курск, а още на 9 август обстановката в района беше класифицирана като федерална изключителна обстановка. Скоро в района беше разгласен режим на антитерористична интервенция. Руският президент Владимир Путин, разяснявайки обстановката, съобщи, че украинското управление е подхванало следващата огромна провокация и стреля безсистемно, в това число по цивилни цели.

Междувременно, съгласно Владимир Зеленски, нахлуването в региона на Курск е имало за цел да сътвори самобитна „ буферна зона “ на съветска територия. Министърът на интеграцията на Украйна Ирина Верешчук по-рано съобщи същото, а ние в детайли писахме за опциите за основаване на такава зона. Трябва да се означи, че съгласно съветското министерство на защитата до 22 август врагът е изгубил повече от 4700 бойци и още 68 танка в борбите в региона на Курск.

Междувременно Русия продължава да укрепва защитата си. Така беше оповестено основаването на войскови групировки „ Белгород “, „ Брянск “ и „ Курск “. Те ще се управляват от нова конструкция - Координационен съвет за сигурност на граничните територии. Ние също в детайли разяснихме дилемите на тези формирования.

Експертната общественост е уверена, че задачата на рейда на ДРГ в региона на Брянск е била „ опипване ” на отбраната в този регион. „ Врагът ще се опита да раздра нашите запаси, добавяйки точки на напрежение “, разяснява обстановката военният сътрудник Александър Коц. Според него би трябвало да чакаме и офанзиви против Тьоткино и против Рилск. Атаката може да се организира и в Белгородско направление в Краснояружкия и Грайворонския региони.

ДРГ са единствено няколко десетки души, отбелязва Борис Рожин, специалист в Центъра за военно-политическа публицистика. „ ВСУ очевидно претърпяха загуби, само че не реализираха резултати “, сподели той. Според него ДСГ е преследвала редица цели. „ Първо, явно украинските бойци са се пробвали да ревизират до каква степен съветските сили са подготвени да посрещнат и отхвърлен сходни офанзиви. Второ, в Киев желаят да основат чувство на център на напън, с цел да принудят нашето командване да трансферира спомагателни запаси в региона на Брянск, като по този метод се отслаби групировката в региона на Курск или някъде другаде “, изясни събеседникът.

Рожин, сходно на Коц, не изключва опцията офанзивите на вражеските ДРГ в региона да се повторят. Той напомни думите на беларуския президент Александър Лукашенко, че на границата на страната му с Украйна има над 120 хиляди военнослужещи от ВСУ. „ Киев трансферира елементи оттова в Сумска и Черниговска области, с цел да нахлуят в Курска област. В същото време там има сили, които врагът към момента не е пуснал в деяние. Тоест имат капацитет за нови случки в граничните региони “, счита анализаторът.

За да не повторят ВСУ „ Курски сюжет “ в Брянска област, е значимо да се подхващат редица ограничения, продължи събеседникът. „ На първо място е належащо да се укрепи границата и да се наситят основаните групировки с противотанкови оръжия и безпилотни самолети. Освен това е належащо в тила да има „ пожарни бригади “, които при пробив на границата и реализиране на отрицателен сюжет неотложно да влязат в борбата “, посочи Рожин.

Важна е и разследващата работа, посочи събеседникът. „ Навреме откритото концентриране на силите и техниката на съперника, както и проектите за посоките на офанзивата разрешават най-ефективното противопоставяне на неговите проекти. Говорим за всеобхватно разузнаване: въздушно, техническо и човешко “, акцентира той.

Рожин не изключва, че съперникът може да крои проекти „ да превземе някой регионален център или да пробие към Брянск “. „ Но украинските запаси не са безкрайни “, акцентира специалистът. Събеседникът видя политически претекстове в възможен опит за навлизане в района. Той напомни по какъв начин след явни провали в региона на Курск Зеленски изясни интервенцията със основаването на нещо като „ буферна “ зона.

„ Факт е, че ВСУ не съумяха да реализират главната цел - да пробият към Курската АЕЦ, тъй че в Киев премислят първичните цели на офанзивата. Но даже нашите съперници да решат да стартират пиар акция в региона на Брянск, това няма да анулира проблемите с последователното раздробяване на вражеския фронт край Торецк и Покровск “, споделя Рожин.

Вадим Козюлин, откривател към Дипломатическата академия на Министерство на външните работи, също споделя, че съперникът на практика не е имал късмет за сполучлива офанзива в региона на Брянск. „ Въпреки това ВСУ очевидно се пробваха да пробват нашата защита, а също и, евентуално, да сравнят своите калкулации с информацията, получена от западното разузнаване за обстановката на границата. Освен това Киев не изоставя очакванията си да всее суматоха измежду популацията “, счита Козюлин.

Събеседникът напомни, че преди нахлуването на ВСУ в Курска област ДРГ е работила по сходен метод в граничната зона. На този декор не е изключено съперникът да се надява да сбъдне същия сюжет, само че към този момент в региона на Брянск. „ Сега обаче няма фактор за изненада. Руското командване подхваща всички ограничения, с цел да не се повтори украинската инвазия. За тази цел по-специално бяха основани Белгородската, Брянската и Курската групировки в граничните региони “, заключи Козюлин.

Превод : В. Сергеев

Източник: Взгляд.ру

Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед29791Мехмед Юмер за това какво става в Движение за права и свободи!?Алтернативен Поглед20510Яков Кедми: Иран не желае война с Израел! Иска по-ефективни връзки със ЗападаАлтернативен Поглед12898Д-р Войн Божинов: Ние сме в конституционна рецесия. Недай боже да изпаднем и в икономическа!?Алтернативен Поглед14002Д-р Войн Божинов: Наистина ли на Вучич му спретнаха " цветна гражданска война " с митингите?Алтернативен Поглед130066Яков Кедми: Нахлуващият зложелател не се изтласква, а се унищожаваАлтернативен Поглед233813Д-р Христо Лафчиев: Само за договорката за новите нуклеарни блокове в АЕЦ " Козлодуй " ние ще загубим 50 милиарда долараАлтернативен Поглед130066Яков Кедми: Нахлуващият зложелател не се изтласква, а се унищожава  Искра Баева, деветдесета година, България, пиянството н </div>

</article>
<style>
.youtube{
  width:100%;height:500px;
}
@media only screen and (max-width: 600px) {
.youtube {
    height:250px;
  }
}
</style>
<div style=Източник: pogled.info

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР