Всичко тръгна от спестен червен картон за Евгени Тунтев, който

...

Червени картони, изгонени треньори и екшън на Марек - Септември

Всичко потегли от икономисан червен картон за Евгени Тунтев, който в средата на полувремето събори откъсналия се самичък против вратаря Димитър Чечев от Марек (Дупница). Вместо да изгони бранителя от Симитли, реферът Димитър Димитров от София му подвигна единствено жълт картон, а това подпали напрежението. Марек поведе в 27-ата минута, когато Чечев изведе Веселин Любомиров, а крилото технично направи 1:0.

Междувременно бяха вдигнати жълти картони на старши треньора на дупничани Цветан Видински и на човек от щаба на гостите. В 40-ата минута Видински получи втори жълт и надлежно червен картон и бе пратен на трибуните. Разразиха се разправии сред двата тима, вследствие на което втори жълти картони бяха вдигнати на Чечев от Марек и на Здравко Карадачки от Септември. Марек умерено бранеше преднината си, до момента в който не пристигна 70-ата минута. Тогава за втори жълт картон бе изпъден Николай Ганчев от домакините.

Трябва да се означи обаче, че нарушаването, довело до първия картон на Ганчев, не бе осъществено от него, а от съотборника му Евгени Гроздин. Реферът Димитър Димитров обаче към този момент тотално бе оплел конците и изгони Ганчев, а Марек остана с 9 души на терена. В 80-ата минута, след центриране на Кирил Николов, вратарят на Марек Пламен Младенов изпусна леката топка във вратата си за 1:1. Голът бе посрещнат от гостуващия отбор с неистова наслада, при която играчи от Симитли предизвикаха публиката, която пък от своя страна не им остана длъжна.

Така без прецизен удар във вратата Септември продължи сполучливата си серия без загуба – 5 победи и 5 равенства. Марек пък се свлече с едно място и към този момент е на 13-а позиция в класирането. Югозападна Трета лига 11 кръг, събота 20 октомври  Рилски състезател 1:0краен резулат  Септември (Симитли)