Всички знаем, че в градския транспорт се возиш срещу билет

...
Всички знаем, че в градския транспорт се возиш срещу билет
Коментари Харесай

Димитър Манолов: Не са платени заплатите на протестиращите от градския транспорт, парите не са преведени

Всички знаем, че в градския превоз се возиш против билет или карта. Цената се дефинира от общинския съвет, 1,60 е, не помня от какъв брой години. В същото време градският превоз би трябвало да извършва държавни задания и да вози за без пари хора с увреждания, пенсионери, възпитаници, за които страната би трябвало да си заплати. Размерът на това заплащане всяка година е предмет на спор. Парите, които страната дава не са дотация, те са заплащания за предоставената задача. Тези 15 млн. са в този раздел. Това съобщи президентът на КТ " Подкрепа "  Димитър Манолов.

 

" Идеята може да е била да се провалят матурите, тогава абсурдът щеше да е огромен. Те си играят техните политически игрички, с които нямаме нищо общо. Обвиненията за присъединяване ни в игрички наподобяват жалко и ретроградно ", коментира Манолов. В ефира на той заяви, че чиновниците в градския превоз не са получили заплатите си през днешния ден, каквито упования са имали.

" Зам.-кметът по финансите не е превел тези средства където би трябвало да отидат, с цел да бъдат изплатени заплатите в Автотранспорт и Електротранспорт. Когато му се е обадил ръководителят на транспортната комисия той му споделил да вървят на килимчето пред Бойко Борисов. Заплатите ще бъдат получени, не разбирам за какво този човек се прави на мъж ", сподели синдикалистът. Манолов определи като изцяло реалистични едночасови митинги на медици. Той посочи, че митингът на чиновниците в градския превоз е бил подсилен първо от чиновници в " Пирогов ".

" Те си дават сметка, че се случва същото като при тях. Някой желае да има опълчване, по този начин доста елементарно се упражнява власт, когато хората се опълчват и си завиждат. Както се гърчат в градския превоз, се гърчат и в опазването на здравето. Много ексклузивен труд се поставя, една сестра прави работата на няколко сестри ", подчерта Димитър Манолов. Очакванията му са след конвергентния отчет да има проверка на приходната част в бюджета и " някои постановки да бъдат изменени ".

За здравните вноски Манолов коментира: " Ако сме в границите на този здравен модел, ще би трябвало да се вдигне вноската, в случай че го променим - може и да се резервира ".
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР