Доган: Задачата е да предотвратим хуманитарна катастрофа
Всички старания би трябвало да бъдат центрирани в битката против ковид и следствията от него за нашите гласоподаватели и за всички жители на страната. Пожелавам на всеки от Вас да направи това за “другите”, което би очаквал да получи от света към него. Пожелавам Ви да превърнете единството и заедността във вътрешна мотивация за правене на политики и действителна история! Това съобщи в приветственото си слово почетният ръководител на Движение за права и свободи доктор Ахмед Доган пред делегатите и гостите на Десетата отчетно-изборна конферения на Движение за права и свободи, която се организира онлайн.
Ето цялото обръщение на Доган:
Уважаеми господин Председател
Уважаеми делегати на Х-тата Национална Конференция на Движение за права и свободи
Живеем в сложни и непредвидими времена…
Един вирус промени метода на живот и сподели какъв брой доста сме уязвими във всички измерения на живота.
Разбира се, “И това ще мине…”, само че нищо от досегашния ни живот няма да има същата форма и осмисленост.
За една година от своето подло шествие по планетата Ковид-19 преобрази политически действителности, смени политически субекти, сподели дефицитите на държавните институции и техните функционалности в обслужването на обществото, “удари” стопанската система, и на “ужким” миксира пластовете на корпоративните и публични ползи, като с “лека ръка” издигна здравната сигурност на жителите в главен приоритет на всички страни.
Това шокира политическия хайлайф, тъй като този проблем беше загърбен и отлаган във времето.
Сътресенията от тези промени ще бъдат съизмерими с изменението на климата, с огромни войни или с финансово-икономически рецесии в планетарен мащаб.
И тъкмо в подобен сериозен миг от живота на човечеството, изрази като “глобално единство”, “обединени усилия” и “заедност” са най-често изговаряни апели към всички.
Няма подозрение, че всеки интуитивно схваща смисъла на тези послания, само че единствено когато е надвиснала обща заплаха над главите ни.
Пожелавам на всички Ви да преговорим уроците за единството и заедността!
Тъкмо по тази причина, задачата на дилемите е да предотвратим очертаващата се на хоризонта филантропична катастрофа…
Всички старания би трябвало да бъдат центрирани в битката против ковид и следствията от него за нашите гласоподаватели и за всички жители на страната.
Пожелавам на всеки от Вас да направи това за “другите”, което би очаквал да получи от света към него.
Пожелавам Ви да превърнете единството и заедността във вътрешна мотивация за правене на политики и действителна история!
Но не забрявайте: с цел да бъдете равнопоставени с другите политически сили, би трябвало да сте най-малко една крачка (но не и повече) пред тях в сканирането, визирането и реформирането на света, в който живеем.
Ако изпреварването на другите е отвратително за тях, тогава ще се превърнем в сборен облик на врага за всички.
Този императив е годен за всички обединения, които се появяват на бял свят като опозиция против асимилирането на тяхната еднаквост.
Намирането на оптималния баланс в съотношението какви сме и по какъв начин желаеме да се легитимираме съгласно политическото време в обществото е изкуството за правене на политика.
Пожелавам Ви да бъдете мощни, живи и здрави и да отстоите себе си във времето.
Обичам ви!
Винаги ваш: Ахмед Доган
Приветственото слово бе прочетено от Илхан Кючук, до момента в който Доган го наблюдаваше онлайн.
Словото изпратено с бурни аплодисменти.
След това Доган се включи онлайн в работата на форума.
" Респектиран съм! В условия като тези да извършите такава онлайн конференция, значи доста. Понякога по този начин съм ядосан на ориста, че ме направи политик, само че като виждам по какъв начин се появявате, утвърждавате, развивате, би трябвало да се извиня на ориста, тъй като получавам голямо вътрешно задоволство, като ви виждам, че сте модел за другите.
Убеден съм че ви следва доста забавно бъдеще, изключително в подтекста на вашата отговорност и този хъс, с който вършиме всички неща. Обичам ви ", сподели Доган.
Той насочи пожелания за идните празници, въпреки че те няма да бъдат както всяка година.
" Благодаря ви, че ви има ", приключи с приветствени думи Ахмед Доган.
Ето цялото обръщение на Доган:
Уважаеми господин Председател
Уважаеми делегати на Х-тата Национална Конференция на Движение за права и свободи
Живеем в сложни и непредвидими времена…
Един вирус промени метода на живот и сподели какъв брой доста сме уязвими във всички измерения на живота.
Разбира се, “И това ще мине…”, само че нищо от досегашния ни живот няма да има същата форма и осмисленост.
За една година от своето подло шествие по планетата Ковид-19 преобрази политически действителности, смени политически субекти, сподели дефицитите на държавните институции и техните функционалности в обслужването на обществото, “удари” стопанската система, и на “ужким” миксира пластовете на корпоративните и публични ползи, като с “лека ръка” издигна здравната сигурност на жителите в главен приоритет на всички страни.
Това шокира политическия хайлайф, тъй като този проблем беше загърбен и отлаган във времето.
Сътресенията от тези промени ще бъдат съизмерими с изменението на климата, с огромни войни или с финансово-икономически рецесии в планетарен мащаб.
И тъкмо в подобен сериозен миг от живота на човечеството, изрази като “глобално единство”, “обединени усилия” и “заедност” са най-често изговаряни апели към всички.
Няма подозрение, че всеки интуитивно схваща смисъла на тези послания, само че единствено когато е надвиснала обща заплаха над главите ни.
Пожелавам на всички Ви да преговорим уроците за единството и заедността!
Тъкмо по тази причина, задачата на дилемите е да предотвратим очертаващата се на хоризонта филантропична катастрофа…
Всички старания би трябвало да бъдат центрирани в битката против ковид и следствията от него за нашите гласоподаватели и за всички жители на страната.
Пожелавам на всеки от Вас да направи това за “другите”, което би очаквал да получи от света към него.
Пожелавам Ви да превърнете единството и заедността във вътрешна мотивация за правене на политики и действителна история!
Но не забрявайте: с цел да бъдете равнопоставени с другите политически сили, би трябвало да сте най-малко една крачка (но не и повече) пред тях в сканирането, визирането и реформирането на света, в който живеем.
Ако изпреварването на другите е отвратително за тях, тогава ще се превърнем в сборен облик на врага за всички.
Този императив е годен за всички обединения, които се появяват на бял свят като опозиция против асимилирането на тяхната еднаквост.
Намирането на оптималния баланс в съотношението какви сме и по какъв начин желаеме да се легитимираме съгласно политическото време в обществото е изкуството за правене на политика.
Пожелавам Ви да бъдете мощни, живи и здрави и да отстоите себе си във времето.
Обичам ви!
Винаги ваш: Ахмед Доган
Приветственото слово бе прочетено от Илхан Кючук, до момента в който Доган го наблюдаваше онлайн.
Словото изпратено с бурни аплодисменти.
След това Доган се включи онлайн в работата на форума.
" Респектиран съм! В условия като тези да извършите такава онлайн конференция, значи доста. Понякога по този начин съм ядосан на ориста, че ме направи политик, само че като виждам по какъв начин се появявате, утвърждавате, развивате, би трябвало да се извиня на ориста, тъй като получавам голямо вътрешно задоволство, като ви виждам, че сте модел за другите.
Убеден съм че ви следва доста забавно бъдеще, изключително в подтекста на вашата отговорност и този хъс, с който вършиме всички неща. Обичам ви ", сподели Доган.
Той насочи пожелания за идните празници, въпреки че те няма да бъдат както всяка година.
" Благодаря ви, че ви има ", приключи с приветствени думи Ахмед Доган.
Източник: fakti.bg
КОМЕНТАРИ




