Всички участващи в изборите на 9 юни партии са подали

...
Всички участващи в изборите на 9 юни партии са подали
Коментари Харесай

Сметната палата обяви колко дарения са получили участвалите в последните избори

Всички участващи в изборите на 9 юни партии са подали в период докладите си за получените дарения, заяви Сметната палата. Става въпрос за 20 партии и 11 обединения за изборите за парламент и 20 партии, 10 обединения и 1 предприемчив комитет за евроизборите.

За парламентарните избори от физически лица те са получили общо 500 742.30 лева дарения в парични средства и непарични дарения за 9561.55 лева От претенденти и членове на инициативни комитети са постъпили 457 550.14 лева парични средства и непарични средства за 388 269.62 лева.

За евроизборите са постъпили 69 176 лева от физически лица и 30 050 лева парични суми от претенденти и членове на инициативни комитети. Вторите са дарили и 123 488.38 лева в непарични средства.

 

 

 
Източник: econ.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР