Всички общински училища в София вече са с изградено видеонаблюдение.

...
Всички общински училища в София вече са с изградено видеонаблюдение.
Коментари Харесай

Всички общински училища в София вече с камери

Всички общински учебни заведения в София към този момент са с построено видеонаблюдение. През 2021 година към системата за видеонаблюдение са включени последните пет учебни заведения – това са  65 ОУ в регион „ Искър “, 152 ОУ в регион „ Витоша “, 24 СУ в „ Подуяне “, 202 ОУ в „ Панчарево “ и гимназията по селско стопанство в „ Овча купел “. Това са данни от отчета на кмета на Столична община Йорданка Фандъкова за подхванатите дейности в бранш сигурност през 2021 година, които през днешния ден бяха докладвани на сесия по сигурността на Столичния общински съвет, оповестиха от общината.

„ Разширяването на мрежата за видеонаблюдение на територията на Столична община е значим детайл за предварителната защита и намаляването на закононарушенията. През 2021 година поставихме общо 240 нови камери. В системата за видеонаблюдение са включени Южния парк, парк „ Дружба “, парк „ Герена “, парк „ Гео Милев “ и градина „ Иван Вазов “, Ларгото при църквата „ Св. Петка Самарджийска “ и зони от кв. „ Факултета “, се споделя още в отчета. В развой на реализация е включването на още 5 зони, измежду тях такива в кв. Димитър Миленков “, кв. „ Абдовица “ и в регионите „ Нови Искър “ и „ Кремиковци “.

Чрез системата за видеонаблюдение на Столична община през предходната година са открити 912 случая за увреждане на имущество, вандализъм, пътно-транспортни катастрофи и други Над 520 са записите за разкриване на извършители, които общината е предала на правоохранителните органи, а 264 записа са преглеждани на място от полиция. 

Системата за видеонаблюдение на Столична община е най-голямата единна система, която работи на територията на страната. Към нея са присъединени всички камери за ръководство и надзор на трафика на Столична община и метростанциите, както и камерите от всички обществени обекти, построени от общината и Столична дирекция на вътрешните работи.

През предходната година на територията на София са извършени 2880 обществени мероприятия, като максимален % от тях – 36% са митинги по Закона за събранията, митингите и манифестациите. При тях дирекция „ Сигурност “ на Столична община работи в съгласуваност със Столична дирекция на вътрешните работи.

През 2021 година измежду главните цели в работата на общината бяха ограниченията за преодоляване на разпространяването на Covid-19. Екипите на общинските лечебни заведения, ДКЦ-а, дирекция „ Аварийна помощ и предварителна защита “, Общинска полиция, Столичен инспекторат работиха интензивно през цялата година. Столична община провежда една от най-мащабните акции за поощряване на имунизация в страната. Ваксинация се извършваше с изключение на в лечебните заведения и в изнесени пунктове, които съгласно сезона се намираха навън или в търговски центрове, метростанции и общински институти. Столична община сътвори и организация за имунизация на работното място при поръчка от фирмите. Екипите на дирекция „ Аварийна помощ и предварителна защита “ през цялата година спомагаха за доставка на имунизациите до персоналните лекари и в разпределянето на бързите проби за учениците.

Специализираната дирекция „ Аварийна помощ и предварителна защита “ на общината разполага с 47 подготвени чиновници за реакция при изключителни обстановки, естествени бедствия и рецесии. През миналата година през екипите са минали 47 хиляди сигнала, главно за ПТП, нарушени детайли на пътната инфраструктура, за запазване на околната среда и за реакция при повреди и неприятни метеорологични условия. Столична община разполага и с непринудено формирование от 75 души, които вземат участие в попречване или преодоляване на бедствия, пожари и изключителни обстановки, както и премахване на последствията от тях. В момента екипи от спешната дирекция, както и доброволци от формированието оказват помощ в работата на центъра за банкет на бягащи от войната украински жители. По заповед на кмета спешната дирекция ревизира всички места за групова отбрана, които се намират в общински здания. В момента над 100 чиновници на Столична община всекидневно работят по посрещането и настаняването в София на бягащи от войната жители на Украйна.

През 2021 година са били осветени над 300 пешеходни пътеки и сега в центъра на града пешеходните пътеки са с в допълнение осветяване. През тази година продължава с работа за в допълнение осветяване на пешеходните пътеки в необятния център. През предходната година са обезопасени над 100 кръстовища и пешеходни пътеки с физически ограничители. По този метод се подсигурява видимостта към тях и се лимитира неправилното паркиране. 

Осъществени са голям брой промени в организация на придвижването в града, с които да се понижат конфликтните точки и пътно-транспортните катастрофи. В момента започва смяна на организация на придвижването на бул. „ Черни връх “ и бул. „ Дж. Баучер “, където ул. „ Златен рог “ става еднопосочна към бул. „ Черни връх “, усилват се местата за паркиране и се понижават споровете. Следващият стадий включва отделяне на „ защитни острови “ в границите на пешеходната пътека към храм „ Въздвижение Св. Кръст Господен “, като се запазят четирите ленти за придвижване по бул. „ Черни връх “.
Източник: novinite.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР