МВнР: Всички българи незабавно да напуснат зоната на конфликта в Близкия изток
Всички наши жители, които желаят да изоставен страните в района, би трябвало да го създадат неотложно, до момента в който още е отворено въздушното пространство и летищата действат. Предупреждението важи за Бахрейн, Кувейт, Катар, ОАЕ, Ливан, Саудитска Арабия и Иран. Това каза заместник-министърът на външните работи Марин Райков в изявление по мотив нарасналите равнища на риска за сигурността на българите в Близкия изток. „ Министерство на външните работи към този момент извърши една много масирана евакуация на българи от зоната на спора. Войната не е завършила и вършим непрекъснат разбор на обстановката на терен. Условията на сигурност са на прага на трагично утежняване. Рисковете за нашите жители са напът да се трансфорат в опасност. Всеки търговски полет е желателно да бъде употребен. Обявен е риск с равнище 5 – предизвестие за допустимо прекратяване на всевъзможни благоприятни условия за евакуация по търговски и цивилен път. Всякакви пътувания в зоните на спора би трябвало да бъдат прекратени “, предизвести Райков. И уточни, че оставането на български жители в Близкия изток е на тяхна отговорност.
Освен това Райков прикани българите да не употребяват полети с прекачвания в района. И посочи, че единствено в ОАЕ нашите сънародници са към 2000. „ При обстановка на затворено въздушно пространство, българската страна няма по какъв начин да продължи да изпраща безвъзмездни евакуационни полети за хиляди български жители, които биха пренебрегнали това предизвестие “, добави той./NOVA
Източник: breaking.bg
КОМЕНТАРИ




