Всички имоти, построени в Гърция произволно, в разрез с конституцията,

...
Всички имоти, построени в Гърция произволно, в разрез с конституцията,
Коментари Харесай

Гърция реши: Всичко незаконно построено се руши, влизат булдозери

Всички парцели, издигнати в Гърция случайно, в прорез с конституцията, ще бъдат разрушени. Булдозери влизат на всички места. Това съобщи заместник-министърът на околната среда Сократис Фамелос.

Решението бе взето след поетата политическа отговорност за библейските пожари в регион Рафина, където огъня изпепели 88 души, сред които и деца.

„Загубата на нашите сънародници, ни изпълва с тъга. Поетата отговорност от държавното управление ни натоварва с значими отговорности за утрешния ден, тъй че да не се стига повече до такава трагедия“, сподели още министър Фамелос.

За страдание, огромна част от градежите в Гърция съставляват случайно строителство. Това, че парцелът е закупен законно и притежателя има всички правни документи не значи, че парцелът е легален. Това е една порочна процедура, на която доста купувачи на парцели стават жертва.

Много от българските жители, главно в северна Гърция, купуват точно такива парцели, защото цената им е доста по-ниска.

Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР