Всички грандове в Холандия постигнаха убедителни победи в 7-ия кръг

...

Разгромни победи за грандовете в Холандия

Всички грандове в Холандия реализираха безапелационни победи в 7-ия кръг на Ередивизие. Още в събота ПСВ Айндховен разгроми с 4:0 Вилем II, а в неделя първенецът Фейенорд и Аякс разрушиха със същия резултат надлежно АЗ Алкмаар и Хееренвеен.

За Фейенорд беше значимо да завоюва след двете следващи загуби. Преди няколко дни отборът на Джовани ван Бронкхорст отстъпи и на Наполи в Шампионската лига, само че при визитата си на АЗ сподели класа. Стивън Бергуис на два пъти и Сам Ларсон взеха решение мача още до почивката, а след нея Тони Вилена вкара и четвърти гол за тима от Ротердам.

Аякс също беше праволинеен и вкара 4 гола при визитата си на Хееренвеен. Дейвид Нерес вкара две попадения в края на първата част, по-късно Ласе Шьоне и Максимилиан Вобер оформиха разгромния триумф.

Начело в класирането е ПСВ с 18 точки, фейенорд е втори с 15, а Витес, Цволе и Хееренвеен имат по 14. Аякс е на 6-о място с 13 точки. Ередивизие 7 кръг, неделя 1 октомври  АЗ Алкмаар 0:4краен резулат  Фейенорд