Всички 34 британски от комуникационната система OneWeb бяха успешно изведени

...
Всички 34 британски от комуникационната система OneWeb бяха успешно изведени
Коментари Харесай

„Съюз“ успешно изведе в орбита британските спътници OneWeb

Всички 34 английски от информационната система OneWeb бяха сполучливо изведени в целевата орбита. Те бяха изстреляни от космодрума Байконур благодарение на съветската ракета-носител " Союз-2.1б " и междуорбиталния буксир „ Фрегат “, оповестиха за РИА Новости от пресслужбата на.

" Всички 34 галактически кораба са изстреляни ", съобщи държавната корпорация.

Ракетата започва от космодрума Байконур в 1.13 московско време от третия път. Преди това изстрелването бе отлагано два пъти. Първият път беше на 19 август заради нередовност на съветското съоръжение на стартовия комплекс. Вторият път беше на 20 август, когато OneWeb изиска да отсрочи изстрелването заради софтуерна нередовност в комплекса за сателитно наземно ръководство.

Междуорбиталният буксир „ Фрегат “ да транспортира спътниците в орбита за 3 часа и 45 мин. През това време направи 10 маневри, отделяйки девет групи спътници.
 Вече можем да си купим билет за туризъм в космоса Вече можем да си купим билет за туризъм в космоса
Virgin Galactic стартира да продава билети на " галактически туристи ", като цената на едно място стартира от 450 000 $, оповестява БГНЕС....

След изстрелването орбиталната формация OneWeb набъбна до 288 спътника.

Договорът сред Arianespace и OneWeb за 21 изстрелвания на ракети „ Союз “ от космодрумите „ Байконур “, „ Восточен “ и „ Куру “ бе подписан през юни 2015 година През септември 2020 година OneWeb разгласи, че броят на контрактуваните изстрелвания на „ Союз “ е понижен до 19. Девет към този момент са приключени, в това число старта, който се състоя: три от Байконур, пет от Восточен и един от Куру.

По-рано пресслужбата на компанията Главкосмос (предприятие на Роскосмос) сподели пред РИА Новости, че през 2021 година се възнамеряват осем до 10 изстрелвания на ракети " Союз " със спътници OneWeb от космодрумите Байконур, Восточен и Куру, от които четири към този момент са приключени. Както източници от ракетната и галактическата промишленост споделиха на организацията, идващото изстрелване се възнамерява през септември от Байконур, по-късно през октомври от Восточен, по-късно още две през декември - от Байконур и френския космодрум Куру.

OneWeb ще стартира да дава търговски сателитни информационни услуги в края на 2021 година, а до юни 2022 година има намерение да разгърне съзвездие от 648 спътника от първо потомство, които ще дават широколентов интернет достъп на потребителите по целия свят с цялостно покритие на земната повърхнина. / БГНЕС

Още от ЕВРОПА:

Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР