От ПП-ДБ няма да подкрепят внесения от Възраждане вот на недоверие
Всеки избор на съмнение, преди България да получи дата за банкет в еврозоната, е саботиране на националния интерес, по тази причина от ПП-ДБ няма да поддържат импортирания от „ Възраждане “ избор, а ще внесат собствен, като излезе отчетът за еврозоната. Това съобщи пред Българска национална телевизия депутатът Венко Сабрутев.
Според него вносителите от „ Възраждане “ не акцентират същинските проблеми в страната. „ Реалните тематики, за които би трябвало да се желае избор на съмнение са правораздаване, липса на антикорупционни ограничения. „ Видяхме описа на българския европрокурор за това, че Делян Пеевски оказва напън, заплашва я, че желал 20 милиона от „ Чирен “, добави той.
Министерство на вътрешните работи саботира европрокуратурата в следствието на „ Булгартрансгаз “ и пречи хората, които крадат средства, да влязат в пандиза, счита депутатът.
Стабилността на ръководството зависи от стабилността на участниците в обединението „ Ново начало “, уточни Сабрутев. По думите му, Пеевски напълно е завладял властта, а Българска социалистическа партия и Има Такъв Народ му обезпечават избор, откакто преди са говорели, че ще работят против него.
Пътищата ни с президента се разделиха след началото на войната в Украйна, означи още Сабрутев. “ПП-ДБ е единствената проевропейска партия, която желае България да влезе в еврозоната, да се доинтегрира в Европа и да се бори с корупцията и правораздаването в страната. Няма по какъв начин да споделим вижданията на президента, които са произточни “, добави той.
Коалиция „ Ново начало “ вкарва все по-ниски топки, срамни хора в регулаторите, смята депутатът.




