Всеки може да се запише и да стане доброволец на

...
Всеки може да се запише и да стане доброволец на
Коментари Харесай

„Грийнпийс“ – България набира доброволци заради климатичната криза

Всеки може да се запише и да стане доброволец на страницата на организацията

 

Доброволчеството е виталната мощ на всяко крепко гражданско общество и постоянно след бедствия като пожари или наводнения точно техните старания оказват помощ за преодоляването на стихията и обезпечаването на сигурност за засегнатите

 

Природозащитната организация „ Грийнпийс “ – България построява общественост от доброволци, които желаят дружно да създадат средата, в която живеем, по-добро, по-чисто и по-безопасно място.

 

Доброволчеството наподобява и значи друго нещо за всеки от тях и по този начин всеки способства с времето и напъните, които може да си разреши да отдели. За да се подсигурява сигурността им, организацията им оказва помощ да се включат в редица профилирани образования.

 

Хората, които имат нужната подготовка се включват в начинания като гасене на пожари, помощ при наводнения и почиствания на труднодостъпни нечисти места благодарение на каяци.Като част от самодейността за създаване на общественост от съидейници, „ Грийнпийс “ – България и Националната асоциация на доброволците в Република България провеждат отворена среща на тематика „ Какво е да си доброволец по време на климатична рецесия? “ на 12 септември от 19:00 ч в пространство „ Магнит “ на ул. „ Миджур “ 12.

 

„ Грийнпийс “ – България си сътрудничи с НАДРБ от 2022 година и в границите на три взаимни образования за реакция при бедствия, извършени в този интервал, се включиха десетки доброволци.

 

За страдание, поради климатичните промени все по-често ставаме очевидци на бедствия и рискови обстановки. Виждаме също по какъв начин стават все по-интензивни и продължителни. Все по-трудно ще ни бъде да се приспособяваме към тези промени. Докато институциите последователно се приспособяват към новата обстановка, ще има потребност от доста повече и добре готови доброволци на терен.

 

„ Грийнпийс “ е световна мрежа от самостоятелни природозащитни организации по целия свят, която съществува точно с помощта на доброволчеството – основана е от доброволци и продължава да се развива благодарение на техния принос.

 

Грижата за природата постоянно е безкористна – дружно поставяме старания за опазването на общата ни среда на живот, без да търсим изгоди единствено за себе си.Доброволчеството е виталната мощ на всяко крепко гражданско общество и постоянно след бедствия като пожари или наводнения точно техните старания оказват помощ за преодоляването на стихията и обезпечаването на сигурност за засегнатите.

 

За да е същински потребен човек в обстановка на злополучие обаче, не е задоволително да е единствено самоуверен и кадърен да отдели време – извънредно значимо е да е квалифициран и да не слага себе си в заплаха.

 

Срещата на 12 септември не е единствена – „ Грийнпийс “ – България провежда отворени месечни срещи за доброволци и дейностите не се изчерпват с реакцията при бедствия, а включват и участия във фестивали, почиствания, а също и преводи и основаване на потребно наличие, обвързвано с запазване на природата.

 

Всеки може да се запише на страницата на организацията.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР