Всеки маршрут през Ормузкия проток извън контрола на Техеран е

...
Всеки маршрут през Ормузкия проток извън контрола на Техеран е
Коментари Харесай

Иранската революционна гвардия: Безопасното преминаване през Ормуз е възможно само по контролирани от Иран коирдори

" Всеки маршрут през Ормузкия пролив отвън контрола на Техеран е недопустим "

Иранският Корпус на гвардейците на Ислямската гражданска война (КГИР) разгласи през днешния ден, че " безвредното прекосяване " на плавателни съдове през Ормузкия пролив е допустимо само по направления, следени от Иран, и че всеки нов кулоар, разгласен без координиране с Техеран, е " недопустим ", съобщи Българска телеграфна агенция.

Според КГИР това е риск за сигурността. Гвардията разгласи, че ще предприеме дейности против кораби, които не съблюдават условията, сложени от Техеран.

По-рано Оман разгласи, че е координирал дейностите си с Международната морска организация (ММО) за обезпечаване на краткотраен морски кулоар за кораби, които желаят да преминат през Ормузкия пролив. Това бе обявено от оманската държавна новинарска организация, представена от Ройтерс.

Ормузкият пролив свързва Персийския залив с Оманския залив.
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР