Забраната за вейп в Обединеното кралство подчертава ползата от стратегията за изтичане на големите тютюневи изделия
Всеки, който в миналото е опитвал проект за самопомощ, знае, че трансформациите са сложни. Това важи и за тютюневите компании.
Те биха желали да мислят, че могат да изградят стабилно бъдеще, продавайки vapes и snus (бездимен тютюн за орална употреба) от жаравата на обичайния си цигарен бизнес. Но - както подсказва възбраната на Обединеното кралство за еднократна приложимост - капацитетът за напредък на различните артикули за доставка на никотин наподобява стеснен.
За да бъдем почтени, новата политика на Обединеното кралство няма да удари непосредствено обичайните производители на тютюн като British American Tobacco и Imperial Brands. Той е ориентиран към vapes за еднократна приложимост, пазар от 1,3 милиарда английски лири, който е доминиран от пъстър китайски импорт с усет на дъвка. Това нараства извънредно бързо, като съставлява 31 % от всички електронни цигари през 2023 година, по отношение на едвам 2 % през 2021 година, съгласно Action on Smoking and Health (ASH),
Тютюневи ко...
Прочетете целия текст »




