Все по-често в Силите за отбрана на Украйна се среща

...
Все по-често в Силите за отбрана на Украйна се среща
Коментари Харесай

Украински офицер: От месеци не можем да ротираме войниците! Оставяме ги просто да умират в окопите

Все по-често в Силите за защита на Украйна се среща явлението, при което бойците прекарват непрестанно 200-300 дни на предните позиции. И най-лошото е, че надалеч не постоянно този период приключва със завръщане в тила. Това разкри в своя блог в " Телеграм " старши лейтенант от Силите за защита на Украйна с псевдоним " Алекс ", посочи УНИАН.

 

Той отбелязва, че наскоро - единствено преди половин година - мощен интерес и отзив предизвикваха случаи, когато някой не можеше да напусне предните позиции в продължение на 60-70 дни.

 

" Сега се случват случаи на 470 дни на позиция и така нататък.. като че ли към този момент 200-300 дни спрямо преди престават да бъдат фантастични.

 

Тъжното в такива истории е, че имаше, има и ще има случаи, когато бойците седят на позиции стотици дни и в следствие даже не могат да дочакат изтеглянето си и в следствие просто умират в битки; такива обстановки са доста повече от сполучливите изтегляния ", написа офицерът.

 

Началникът на Генералния щаб на ВСУ Андрей Гнатов призна, че украинската войска е доста изтощена след 4 години война.

 

В същото време висшият офицер отбелязва, че Украйна намира принадлежности за въздържане на агресора.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР