Очевидец на пиянското меле между поп и младежи: Нямаше турбо чалга и Азис!
“Все отново отецът и той е човек и той бърка ”
Анонимен източник, участвал на събитието от началото до края, споделя пред Дариксвоя версия за случилото се по време на празнична софра в черква, към която се популяризират спорни изказвания.
„ Аз бях на мястото на събитието, и бях на празничната софра в църквата от началото до самия край, и такова нещо като ‘турбо чалга’ и ‘Азис’ изобщо не се е състояло, да, имаше гайди и да имаше музика, само че никой не е пристигнал да направи никаква забележка по отношение на мощна или неприятна музика “, показва очевидецът.
Той твърди, че събитието е било умерено и с присъединяване на разнообразни хора:
„ Всички си прекарваха добре, имаше дечица, които си играеха и скачаха на батут, даже отеца приканваше туристи и други хора от града да се почерпят за празника, които с наслада откликваха на поканата. “
По думите му е имало провокативно държание от страна на група мъже отвън двора на църквата:
„ По някое време отвън храма на улицата против ‘Черния коз’ една група, най-вече от мъже, снимайки размахваха междинни пръсти и ругаеха. “
Очевидецът твърди, че свещеникът е опитал да ги предложения умерено:
„ Отецът напълно умерено отиде до двора на църквата и ги предложения учтиво да дойдат да се почерпят за празника, а те започнаха да псуват и да демонстрират още веднъж междинни пръсти. “
Според описа му напрежението е ескалирало по-късно:
„ След това повторно се върнаха със същото поведение, а на третия път двама от тях престъпиха прага на долната врата на двора на църквата и започнаха да псуват, да демонстрират с две изпънати нагоре ръце междинни пръсти и да смущават хората, където имаше и дребни деца. “
Той прибавя, че се е стигнало до физически конфликт:
„ След което отеца откакто разбра, че и част от миряните са били закачани и обиждани излезе да поговори с ‘протестиращите’ и незабавно започнаха да го атакуват с псувни, хули и обвинявания. “
Очевидецът твърди, че се е опитал да помогне:
„ Аз бях на мястото и успокоявах и разтървавах налитащите на пердах момчета. “
Той показва още:
„ Хората, съпровождащи отеца, действаха напълно умерено без да влизат в конфликти. “
И добавя:
„ Единствените, които още веднъж крещяха хули и псувни бяха хората, които удряха отеца. “
В умозаключение, източникът споделя, че задачата му не е обвиняване:
„ Целта на това, което пиша е не да упреквам и да влизам в конфликт, с който и да било, а да се стигне до истината, която постоянно е някъде по средата. “
“Все отново отецът и той е човек и той бърка, всеки вижда единствено неточности, а не нещата които фактически е направил освен за църквата, само че най-много за хората, жертва време, средства и доста труд, само че това не се вижда и не се прави оценка. Който и човек да изиска от отеца помощ или услуга, той обезпечено, доколкото зависи от него, няма да откаже на нито един от нас и има доста хора, които биха удостоверили горе написаното.
Благодарение на него храмовете се благоустрояват и от ден на ден хора виждат труда и напъните, които поставя за положителното на храма. Красивите украси за празниците, благолепието и хубавата атмосфера в храма са една дребна част от нещата, за които нападнатият физически и освен в този момент словесно отец се грижи и влага всичките си старания и предпочитание. Щом самичък Господ е споделил " Мене гониха и вас ще гонят ", не трябва да се учудваме, че и отец Виктор търпи гонение поради трудовете си. ”, приключва източникът.
Анонимен източник, участвал на събитието от началото до края, споделя пред Дариксвоя версия за случилото се по време на празнична софра в черква, към която се популяризират спорни изказвания.
„ Аз бях на мястото на събитието, и бях на празничната софра в църквата от началото до самия край, и такова нещо като ‘турбо чалга’ и ‘Азис’ изобщо не се е състояло, да, имаше гайди и да имаше музика, само че никой не е пристигнал да направи никаква забележка по отношение на мощна или неприятна музика “, показва очевидецът.
Той твърди, че събитието е било умерено и с присъединяване на разнообразни хора:
„ Всички си прекарваха добре, имаше дечица, които си играеха и скачаха на батут, даже отеца приканваше туристи и други хора от града да се почерпят за празника, които с наслада откликваха на поканата. “
По думите му е имало провокативно държание от страна на група мъже отвън двора на църквата:
„ По някое време отвън храма на улицата против ‘Черния коз’ една група, най-вече от мъже, снимайки размахваха междинни пръсти и ругаеха. “
Очевидецът твърди, че свещеникът е опитал да ги предложения умерено:
„ Отецът напълно умерено отиде до двора на църквата и ги предложения учтиво да дойдат да се почерпят за празника, а те започнаха да псуват и да демонстрират още веднъж междинни пръсти. “
Според описа му напрежението е ескалирало по-късно:
„ След това повторно се върнаха със същото поведение, а на третия път двама от тях престъпиха прага на долната врата на двора на църквата и започнаха да псуват, да демонстрират с две изпънати нагоре ръце междинни пръсти и да смущават хората, където имаше и дребни деца. “
Той прибавя, че се е стигнало до физически конфликт:
„ След което отеца откакто разбра, че и част от миряните са били закачани и обиждани излезе да поговори с ‘протестиращите’ и незабавно започнаха да го атакуват с псувни, хули и обвинявания. “
Очевидецът твърди, че се е опитал да помогне:
„ Аз бях на мястото и успокоявах и разтървавах налитащите на пердах момчета. “
Той показва още:
„ Хората, съпровождащи отеца, действаха напълно умерено без да влизат в конфликти. “
И добавя:
„ Единствените, които още веднъж крещяха хули и псувни бяха хората, които удряха отеца. “
В умозаключение, източникът споделя, че задачата му не е обвиняване:
„ Целта на това, което пиша е не да упреквам и да влизам в конфликт, с който и да било, а да се стигне до истината, която постоянно е някъде по средата. “
“Все отново отецът и той е човек и той бърка, всеки вижда единствено неточности, а не нещата които фактически е направил освен за църквата, само че най-много за хората, жертва време, средства и доста труд, само че това не се вижда и не се прави оценка. Който и човек да изиска от отеца помощ или услуга, той обезпечено, доколкото зависи от него, няма да откаже на нито един от нас и има доста хора, които биха удостоверили горе написаното.
Благодарение на него храмовете се благоустрояват и от ден на ден хора виждат труда и напъните, които поставя за положителното на храма. Красивите украси за празниците, благолепието и хубавата атмосфера в храма са една дребна част от нещата, за които нападнатият физически и освен в този момент словесно отец се грижи и влага всичките си старания и предпочитание. Щом самичък Господ е споделил " Мене гониха и вас ще гонят ", не трябва да се учудваме, че и отец Виктор търпи гонение поради трудовете си. ”, приключва източникът.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




