“Все пак отецът и той е човек и той грешиАнонимен

...
“Все пак отецът и той е човек и той грешиАнонимен
Коментари Харесай

Очевидец на пиянското меле между поп и младежи: Нямаше турбо чалга и Азис!

“Все отново отецът и той е човек и той бърка ”

Анонимен източник, участвал на събитието от началото до края, споделя пред Дариксвоя версия за случилото се по време на празнична софра в черква, към която се популяризират спорни изказвания.

„ Аз бях на мястото на събитието, и бях на празничната софра в църквата от началото до самия край, и такова нещо като ‘турбо чалга’ и ‘Азис’ изобщо не се е състояло, да, имаше гайди и да имаше музика, само че никой не е пристигнал да направи никаква забележка по отношение на мощна или неприятна музика “, показва очевидецът.

Той твърди, че събитието е било умерено и с присъединяване на разнообразни хора:

„ Всички си прекарваха добре, имаше дечица, които си играеха и скачаха на батут, даже отеца приканваше туристи и други хора от града да се почерпят за празника, които с наслада откликваха на поканата. “

По думите му е имало провокативно държание от страна на група мъже отвън двора на църквата:

„ По някое време отвън храма на улицата против ‘Черния коз’ една група, най-вече от мъже, снимайки размахваха междинни пръсти и ругаеха. “

Очевидецът твърди, че свещеникът е опитал да ги предложения умерено:

„ Отецът напълно умерено отиде до двора на църквата и ги предложения учтиво да дойдат да се почерпят за празника, а те започнаха да псуват и да демонстрират още веднъж междинни пръсти. “

Според описа му напрежението е ескалирало по-късно:

„ След това повторно се върнаха със същото поведение, а на третия път двама от тях престъпиха прага на долната врата на двора на църквата и започнаха да псуват, да демонстрират с две изпънати нагоре ръце междинни пръсти и да смущават хората, където имаше и дребни деца. “

Той прибавя, че се е стигнало до физически конфликт:

„ След което отеца откакто разбра, че и част от миряните са били закачани и обиждани излезе да поговори с ‘протестиращите’ и незабавно започнаха да го атакуват с псувни, хули и обвинявания. “

Очевидецът твърди, че се е опитал да помогне:

„ Аз бях на мястото и успокоявах и разтървавах налитащите на пердах момчета. “

Той показва още:

„ Хората, съпровождащи отеца, действаха напълно умерено без да влизат в конфликти. “

И добавя:

„ Единствените, които още веднъж крещяха хули и псувни бяха хората, които удряха отеца. “

В умозаключение, източникът споделя, че задачата му не е обвиняване:

„ Целта на това, което пиша е не да упреквам и да влизам в конфликт, с който и да било, а да се стигне до истината, която постоянно е някъде по средата. “

“Все отново отецът и той е човек и той бърка, всеки вижда единствено неточности, а не нещата които фактически е направил освен за църквата, само че най-много за хората, жертва време, средства и доста труд, само че това не се вижда и не се прави оценка. Който и човек да изиска от отеца помощ или услуга, той обезпечено, доколкото зависи от него, няма да откаже на нито един от нас и има доста хора, които биха удостоверили горе написаното.

Благодарение на него храмовете се благоустрояват и от ден на ден хора виждат труда и напъните, които поставя за положителното на храма. Красивите украси за празниците, благолепието и хубавата атмосфера в храма са една дребна част от нещата, за които нападнатият физически и освен в този момент словесно отец се грижи и влага всичките си старания и предпочитание. Щом самичък Господ е споделил " Мене гониха и вас ще гонят ", не трябва да се учудваме, че и отец Виктор търпи гонение поради трудовете си. ”, приключва източникът.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР