Все още под влиянието на радостта от класирането за 1/8-финалите

...

Гранада пренесе в Ла Лига хубавите емоции от Лига Европа

Все още под въздействието на насладата от класирането за 1/8-финалите в Лига Европа съставът на съумя да прекъсне серията си от мачове без победа в испанския шампионат. След като отборът не беше побеждавал в шест следващи кръга, той най-сетне го стори, надделявайки с 2:1 на “” в дуел от 25-ия кръг.

Antonio Puertas
— LaLiga (@LaLiga)
заби победното попадение в 79-ата минута. Преди това през първата част вкара за 1:0 в 32-ата, само че единствено осем по-късно изравни.

Гранада оцеля безусловно в последните секунди, когато при финалната си офанзива гостите можеха да изравнят посредством Дани Калво, само че ударът му не стигна до мрежата, а беше избит току пред голлинията.

Елче остава в зоната на изпадащите, въпреки да има преимуществото, че му следва да изиграе една среща повече от съперниците си.

Ла Лига 25 кръг, неделя 28 февруари  Гранада 2:1краен резулат  Елче