Екзитполът рисува картина на електорална имплозия за консерваторите - и напълно трансформира политиката на Обединеното кралство, ако е правилна
Всъщност, строго видяно, екзитполът рисува картина на две свлачища, само че ще стигнем до другия по-късно.
Засега това, върху което би трябвало да се съсредоточим, е огромното: монументално проваляне на Консервативната партия, предаващо на Лейбъристката партия контрола над Камарата на Commons - и освен това.
Това допуска, че Кийр Стармър ще има съвсем несравнима парламентарна власт като министър-председател, председателствайки зашеметяващо болшинство, сходно на това на Тони Блеър през 1997 година
Изображение: Стармър наподобява ще има сходна власт като Блеър. Файлова фотография: PAЗа торите това не е просто проваляне. Това е най-голямата загуба на дял от гласовете, с която се сблъсква която и да е партия в актуалната история.
Екзитполът допуска, че Консервативната партия е била осъдена от гласоподавателите – обезсърчение, каквото в никакъв случай не сме виждали.
Ако е вярно, консерваторите скоро ще имат най-малкия брой депутати в актуалната и...
Прочетете целия текст »




