Иван Таков: Общината също да отпусне 15 млн. лева и проблемът с градския транспорт да се реши окончателно
Времето за приказки завърши. Още предходната седмица споделих, че щом кметът не може да реши транспортния безпорядък, Столичният общински съвет ще реши проблемите. Имаме увещание от премиера и министъра на финансите, че страната ще отпусне 15 млн. лв. за градския превоз. Общината също би трябвало да отпусне 15 млн. лв. и казусът да се реши дефинитивно.
Това съобщи на брифинг в Столична община общинският консултант от Българска социалистическа партия и ръководител на транспортна комисия Иван Таков, откакто стана ясно, че кабинетът " Желязков " отпусна 15 млн. лв. на Столична община.
" Убеден съм, че общината има буфер от 15 млн. лв. в бюджета. За страдание кметът още веднъж нанесе институционален удар по общината. Не може да се оправдава непрекъснато единствено с страната, общинския съвет. Аз имам възприятието, че съгласно Васил Терзиев изборите за кмет са изцяло непотребни, тъй като кметът няма никакви права. Ние сме твърдо решени още през днешния ден да решим проблемите и основания безпорядък. Очаквам още през днешния ден вечерта или на следващия ден градският превоз да тръгне. Аз желая да попитам за какво, откакто общинският съвет гласоподава два пъти по 15 млн. лв. за възстановяване на изискванията на труд в градския превоз, тези пари не са отпуснати и отчетите не са утвърдени ", добави Таков.
" Не може да се вършат съкращения на администрацията на коляно. Трябва да се направи разбор на обстановката. Аз имам информация, че трите транспортни сдружения са създали оптимизация на администрацията си ", сподели още Иван Таков.




