Временният управляващ съвет на Иран реши да преустанови ударите по

...
Временният управляващ съвет на Иран реши да преустанови ударите по
Коментари Харесай

Иран обеща да спре ударите по съседните страни

Временният ръководещ съвет на Иран реши да прекрати ударите по прилежащите близкоизточни страни, в случай че от тяхна територия не се правят офанзиви против Ислямската република, сподели иранският президент Масуд Пезешкиан, представен от организациите.
" Временният съвет реши през вчерашния ден, че повече няма да има набези против съседите и изстрелвания на ракети, в случай че от тяхна територия не се правят офанзиви против Иран ", сподели Пезешкиан в послание по държавната телевизия.
Новината бе оповестена, макар че Ислямската република продължи и през днешния ден да прави атаки в района в отговор на американско-израелските удари, означават организациите.
САЩ обаче имат военни бази в съвсем всички страни в Близкия Изток - военновъздушната база „ Ал Удейд “ е в Катар, щабът на Пети флот на Военноморски сили на Съединени американски щати е в Бахрейн, в Кувейт са базите Арифджан и „ Али Ал Салем “, в ОАЕ е базата „ Ал Дафра “ и пристанището „ Джебел Али “, военновъздушна база „ Муафак Ал Салти “ и в Йордания, а в Саудитска Арабия - базата „ Принц Султан “. Съединени американски щати имат две бази и в Ирак - „ Айн ал Асад “, и " Ербил ". Съединени американски щати имат бази в Израел, Турция и Сирия. 
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР