Финландският президент: Време е Европа да започне директен разговор с Русия
Време е Европа да стартира пряк диалог с Русия, съобщи президентът на Финландия Александер Стуб в изявление за италианското издание „ Кориере каузи сера “, представено от Българска телеграфна агенция. Той акцентира, че европейските водачи към този момент разискват кой би могъл да откри контакт с Москва, само че решение към момента няма.
„ Все още не знаем кой ще бъде това “, споделя Стуб.
И отбелязва, че най-важното е процесът да бъде съгласуван сред главните европейски страни, в това число Германия, Франция, Италия, Англия и Полша, както и със северните и балтийските страни, граничещи с Русия.
Финландският президент обрисува три вероятни сюжета за развиването на войната в Украйна. Първият е помирение, последвано от спокойно съглашение. Вторият – срутване на една от страните във войната, като съгласно него „ евентуално Русия “. Третият сюжет планува Европа да бъде принудена да се ангажира по-пряко, в случай че политиката на Съединени американски щати по отношение на спора не съответствува с европейските ползи.
„ Мисля, че хипотезата за мир не е на масата на договарянията, най-малко за тази година “, споделя Стуб.
Той разяснява и опасенията към вероятно евакуиране на американски войски от Европа, като прикани за по-спокойна и стратегическа връзка.
„ Съединени американски щати няма да се изтеглят от Европа и знаете ли за какво? Ако желаят да показват мощ в райони като Близкия изток, Азия и Африка, те би трябвало да имат постоянни бази тук. Американските войски не са в Европа, с цел да пазят нас, а с цел да разрешат на Америка да бъде световна мощ “, декларира финландският водач.
По тематиката за нуклеарното въздържане Стуб приветства френските хрумвания Европа да ускори личните си качества, само че в същото време отбелязва, че е удовлетворен от модернизацията на американския нуклеарен боеприпас. Той предизвестява, че за първи път от половин век светът остава без настоящо съглашение за ограничение на нуклеарните оръжия.
Президентът на Финландия разяснява още, че модерната война към този момент не се води единствено с армии и танкове, а и посредством търговски войни, хакерски атаки, саботажи и стопански напън.
В изявлението Стуб приказва и за връзките си с американския президент Доналд Тръмп. Той споделя, че контактът сред двамата е почнал на голф игрище, само че акцентира, че няма илюзии по отношение на въздействието си върху американския водач.
„ Опитвам се да работя с Тръмп по въпроса за Украйна, НАТО и двустранните връзки. Относно Украйна, в случай че го убедя в едно от 10 неща, съм благополучен. Относно НАТО в случай че нещата останат постоянни, съм благополучен. По двустранните въпроси, в случай че ние купим 64 самолета Ф-35, а той купи от нас 11 ледоразбивача съм благополучен “, споделя Стуб.
Финландският президент визира и обстановката към Иран, като показва, че европейското неодобрение след американските удари идва от неналичието на предварителни съвещания със съдружниците. Според него в този момент главната задача е понижаване на напрежението и намиране на стабилно преустановяване на огъня.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
„ Все още не знаем кой ще бъде това “, споделя Стуб.
И отбелязва, че най-важното е процесът да бъде съгласуван сред главните европейски страни, в това число Германия, Франция, Италия, Англия и Полша, както и със северните и балтийските страни, граничещи с Русия.
Финландският президент обрисува три вероятни сюжета за развиването на войната в Украйна. Първият е помирение, последвано от спокойно съглашение. Вторият – срутване на една от страните във войната, като съгласно него „ евентуално Русия “. Третият сюжет планува Европа да бъде принудена да се ангажира по-пряко, в случай че политиката на Съединени американски щати по отношение на спора не съответствува с европейските ползи.
„ Мисля, че хипотезата за мир не е на масата на договарянията, най-малко за тази година “, споделя Стуб.
Той разяснява и опасенията към вероятно евакуиране на американски войски от Европа, като прикани за по-спокойна и стратегическа връзка.
„ Съединени американски щати няма да се изтеглят от Европа и знаете ли за какво? Ако желаят да показват мощ в райони като Близкия изток, Азия и Африка, те би трябвало да имат постоянни бази тук. Американските войски не са в Европа, с цел да пазят нас, а с цел да разрешат на Америка да бъде световна мощ “, декларира финландският водач.
По тематиката за нуклеарното въздържане Стуб приветства френските хрумвания Европа да ускори личните си качества, само че в същото време отбелязва, че е удовлетворен от модернизацията на американския нуклеарен боеприпас. Той предизвестява, че за първи път от половин век светът остава без настоящо съглашение за ограничение на нуклеарните оръжия.
Президентът на Финландия разяснява още, че модерната война към този момент не се води единствено с армии и танкове, а и посредством търговски войни, хакерски атаки, саботажи и стопански напън.
В изявлението Стуб приказва и за връзките си с американския президент Доналд Тръмп. Той споделя, че контактът сред двамата е почнал на голф игрище, само че акцентира, че няма илюзии по отношение на въздействието си върху американския водач.
„ Опитвам се да работя с Тръмп по въпроса за Украйна, НАТО и двустранните връзки. Относно Украйна, в случай че го убедя в едно от 10 неща, съм благополучен. Относно НАТО в случай че нещата останат постоянни, съм благополучен. По двустранните въпроси, в случай че ние купим 64 самолета Ф-35, а той купи от нас 11 ледоразбивача съм благополучен “, споделя Стуб.
Финландският президент визира и обстановката към Иран, като показва, че европейското неодобрение след американските удари идва от неналичието на предварителни съвещания със съдружниците. Според него в този момент главната задача е понижаване на напрежението и намиране на стабилно преустановяване на огъня.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Източник: clubz.bg
КОМЕНТАРИ




