Вратарят на Ювентус Джанлуиджи Буфон бе бесен на съдията Майкъл

...

Буфон: Не може да дадеш подобна дузпа в 93-ата минута

Вратарят на Ювентус Джанлуиджи Буфон бе гневен на съдията Майкъл Оливър след реванша с Реал Медрид от 1/4-финала в Шампионската лига. Юве завоюва с 3:1 на “Сантиаго Бернабеу”, само че дузпата, отъсдена от англичанина в 93-ата минута, бе решаваща за продължаването на “Белия балет” в идната фаза. Именно това накара ветерана да побеснее и в последна сметка получи и червен картон за митингите си. Той продължи с рецензиите си и след края на дуела.

“Това бе най-вече 1/10 дузпа. Знам какво видя съдията, само че това бе много противоречив миг. В никакъв случай не може да се приказва за 100% дузпа. Не може при сходен противоречив миг в 93-ата минута да дадеш дузпа, в случай, че за нас не бе отсъдена много по-чиста дузпа в първия мач. Отборът се раздаде до дъно, само че не може един човек по този начин да унищожи фантазиите ни с сходно противоречиво решение в края. Това значи, че той няма сърце в гърдети си, а някаква кофа за отпадък. Щом нямаш сърце да излезеш с достолепие на този стадион в този мач, по-добре гледай срещата от трибуните с дамата и децата и пий един Спрайт. Не може по сходен метод да унищожаваш фантазиите на един тим. Може да съм споделил всичко на съдията в оня миг, само че той би трябвало да разбере какво злополучие аргументи. Когато не можеш да издържиш на напрежението и нямаш куража да вземеш вярното решение, по-добре си спри на трибуните и яж чипс”, съобщи Буфон след мача.

Шампионска Лига 1/4 кръг, сряда 11 април  Реал Мадрид 1:3краен резулат  Ювентус