Вратарят на Ню Йорк Рейнджърс Александър Георгиев се отличи с

...

Вратарят на Рейнджърс Александър Георгиев с асистенция за победа над Ню Джърси

Вратарят на Ню Йорк Рейнджърс Александър Георгиев се отличи с асистенция за успеха над Ню Джърси с 6:3 в Националната хокейна лига.

Руският пазач с български корени е първият вратар на Рейнджърс след именития Хенрик Лундквист, който записва асистенция за отбора.

Пасът на Георгиев бе за първия гол, с който Адам Фокс откри резултата във втората минута.
Александър Георгиев игра на мястото контузения Игор Шестьоркин и се отличи с 24 спасявания.
Райън Стрьом вкара две попадения за Рейнджърс, а другите голове за триумфа означиха Кевин Рууни, Либор Хайек и Филип Хитил.

Другият отбор от Ню Йорк - Айлендърс, също се поздрави с безапелационна победа след 5:2 над Бъфало.
Матю Барзал и Скот Мейфийлд се отличиха с по гол и асистенция за четвъртата поредна победа на Айлендърс и пета поредна през сезона против този противник.

Лидерът в постоянния сезон Торонто претърпя загуба с 2:4 от Ванкувър в канадското дерби тази нощ.
Ванквър губеше с 1:2 след първите две елементи, само че Бо Хорват и Джей Ти Милър вкара два бързи гола в границите на 42 секунди в последната третина, а по-късно се разписа и Нилс Хьогландер и донесоха триумфа на Ванкувър.

Анахайм прекъсна серия от девет мача без победа след триумф над Колорадо с 5:4 след продължение. Райън Гецлаф вкара победния гол при числено предимство в 1:59 минута на продължението.
Трой Тери вкара два гола, а Рикард Ракел добави гол и две асистенции за първата победа на " патоците " от 11 февруари.

Вратарят Райън Милър избави 29 удара за 389-а победа в кариерата си, с което се изравни на 14-о място с Доминик Хашек в историята на НХЛ.
Флорида завоюва втора поредна победа след 6:2 над Нешвил. Ноел Ачари
осъществя третия хеттрик в кариерата си за триумфа на Пантерс.

Монреал разгроми Уинипег със 7:1. Брендън Галахър вкара гола за канадците, които изковаха успеха във втората третина, в която паднаха четири от головете.

Лос Анджелис направи цялостен поврат от 0:3 до 4:3 против Сейнт Луис. " Кралете " губеха с три гола след първата третина, само че с два гола и асистенция на Анже Копитар и попадение на Мат Лаф изравниха и пратиха мача в продължение. Там Адриан Кемпе осъществя победното попадение за Лос Анджелис.
Дейвид Перън, Нейтън Уокър и Райън О'Райли се разписаха за Сейнт Луис, който прекъсна серия от четири следващи победи.