Вратарят на Иран Алиреза Бейранванд бе принуден да напусне със

...

Съотборник счупи носа на вратаря на Иран, Англия засипа азиатската страна с дъжд от голове

Вратарят на Иран Алиреза Бейранванд бе заставен да напусне със строшен нос на срещата с Англия от финалите на Световното състезание по футбол в Катар. Бейранванд се сблъска със съотборник и настоя да продължи макар кръвта, която шурна от носа му. Малко по-късно обаче се наложи да бъде сменен. Междувременно националите от Острова засипаха с дъжд от голове Иран. Малко след средата на второто полувреме резултатът беше 5:1 в интерес на Англия.

Първия си гол за националния тим вкара 19-годишният Джъд Белингам, който означи след прекрасен удар с глава в 35-ата минута. В 43-ата Букайо Сака вкара с прекрасен шут, откакто топката бе отклонена. После Рахим Стърлинг засече центриране отдясно и усили задатъка на англичаните. В 62-ата минута Сака вкара втория си гол, а единствено 3 по-късно Мехди Тареми счупи нулата за Иран. Грешката бе на Хари Магуайър, който претендираше, че е ударен в лицето, а след това бе сменен. Секунди откакто се появи на терена, асът на " Манчестър Юнайтед " Маркъс Рашфорд вкара петия гол за Англия.
Източник: manager.bg