Вратарят Джанлуиджи Донарума говори пред Sky Sports за раздялата с

...
Вратарят Джанлуиджи Донарума говори пред Sky Sports за раздялата с
Коментари Харесай

Донарума: Бях разочарован, когато си тръгнах от ПСЖ, Холанд настоя да премина в Сити

Вратарят Джанлуиджи Донарума приказва пред Sky Sports за раздялата с Пари Сен Жермен и първите си няколко месеца в Манчестър Сити. Националът на Италия резервира шест „ чисти “ мрежи в първите си 12 мача с екипа на " жителите ". Донарума призна, че се е почувствал „ измамен “ от ПСЖ през лятото. Италианският вратар беше разгласен за продажба от французите и в последна сметка се причисли към Сити в последните часове на трансферния прозорец. Само няколко месеца преди напускането си той оказа помощ на ПСЖ да завоюва първата си купа в Шампионската лига, като направи няколко значими спасявания в последните стадии на шампионата. Луис Енрике обаче искаше друг жанр вратар и ПСЖ притегли Люка Шевалие от Лил.
 Донарума: Ман Сити беше първото и единственото ми предпочитание, не обичам да приказвам за предишното Донарума: Ман Сити беше първото и единственото ми предпочитание, не обичам да приказвам за предишното
„ Не е елементарно да напуснеш клуб като ПСЖ. След случилото се се усещах в действителност зле. Дойдох и се приспособих към избран жанр, само че през последните няколко месеца този жанр към този момент го нямаше. Жалко е след сезон, в който донесохме Шампионската лига в Париж, което в никакъв случай преди не се беше случвало. Боли. Но би трябвало да обърнеш страницата и в ПСЖ моите съотборници и почитатели постоянно ще се усещат покрай мен.

Чувствах се отчаян, тъй като когато пристигнах, се приспособих към ПСЖ - обърнах особено внимание на това. Но в последна сметка последните няколко месеца бяха изцяло разнообразни. Това ме разочарова. Това е нещо, което в никакъв случай няма да мога да обясня, само че би трябвало да го приемете. Бях отчаян от метода, по който реагираха в обстановката “, съобщи Донарума.

Италианският пазач въпреки всичко е запазил и положителни мемоари от престоя си в ПСЖ: „ Винаги ще благодаря на ПСЖ за това, което ми дадоха, и това, което аз направих, беше фантастично. И постоянно ще съм благодарен на почитателите. Винаги ще се връщам в Париж, тъй като ми дадоха втори дом, това беше толкоз значима част от живота ми. Щастлив съм от това, което реализирах там, и от това, което ми дадоха съотборниците и почитателите ми, и постоянно ще им бъда признателен “.
 Донарума за повторно е номер 1 измежду вратарите Донарума за повторно е номер 1 измежду вратарите
Вместо това Донарума се реалокира в Манчестър - и разкри, че Ерлинг Холанд е изиграл огромна роля в прехвърлянето му. На въпрос какво е да играе с него, вратарят отговори: „ Той е приказен човек, толкоз спокоен и обича фамилията си и да е с тях. Допаднахме си. Има тази синергия, където има просто естествено възприятие. Дори когато играехме един против различен, поддържахме връзка и след мачовете даже постоянно си говорехме.

Имах опцията да дойда в Манчестър, той ми писа. Ерлинг настояваше доста да приема и мисля, че би трябвало толкоз доста му благодаря за това. Той е в действителност страховит другар - и е добре, че играя с него, тъй като е толкоз мъчно да си против него! Той е извънземен! “.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР