Врачанският "Ботев" продължи със загубите, като този път отстъпи с

...

Врачанският Ботев загуби с 1:2 от елитен гръцки тим в контрола

Врачанският "Ботев " продължи със загубите, като този път отстъпи с 1:2 от "Шкода " /Ксанти/ в контрола, която се изигра на стадион "Христо Ботев ".
Гостите, които приключиха на шесто място в гръцката Супер лига, започнаха по-добре и накараха още в 8-та минута вратарят на домакините Николай Кръстев да избива шут на Боула Кике. Домакините дадоха отговор с контраофанзива в 14-та мин., когато Петър Атанасов насочи рисков удар, отразен от стража на гърците. Минута по-късно гърците свариха врачани неподготвени и Матиаз Кастро с шут по диагонала вкара за 0:1. В 19-та мин. гостите удвоиха задатъка си посредством Петрос Орфанидис. В последните 15 минути на полувремето домакините направиха няколко положителни офанзиви, а в 32-та мин. Георги Вълчев осъществя от близко за 1:2 след съвършен пас на Юлиан Ненов. До почивката последваха два пропуща на Валери Домовчийски.
През втората част противниците направиха куп смени и играта се разпокъса. Домакините имаха единствено две благоприятни условия, посредством Спас Георгиев и каращия проби руснак Руслан Заерко, стрелял от фаул. За гостите пък 100-процентово състояние пропусна Ерик Сендрисек.
Две минути преди края сдърпване сред Мариян Иванов и Камара за малко не прерасна в по-сериозен случай, само че след намесата на хора от треньорските щабове всички завърши наред. В последната минута вратарят на врачани Красимир Костов отрази удар от няколко метра на Сендрисек.
Източник: bulnews.bg