Впечатлен от снимки и материали на Старчевата“ в Разлог, мексиканецът

...
Впечатлен от снимки и материали на Старчевата“ в Разлог, мексиканецът
Коментари Харесай

Мексикански журналист пише за „Старчевата“ в Разлог

Впечатлен от фотоси и материали на „ Старчевата “ в Разлог, мексиканецът Естебан Гонзалес Де Леон взема решение да напише материал, отдаден на най-емблематичния празник в календара на града ни.

Всичко стартира преди няколко години, когато търсейки и четейки за кукерските обичаи, Естебан попада на фотоси на величествените разложки чауши и провеждането на „ Старчевата “.

Открива и осъзнава, че кукерската традиция в Разлог е съхранена повече от век, не за да бъде просто „ магнит “ за туристи, а да покаже любовта и пристрастеността на хората - дребни и огромни към непокътнатия генерации наред празник „ Старчевата “, който поставя начало на новата година - заражда вяра и религия за по-добро, зарежда с неописуема сила и я предава. На всеки!

  </div>

</article>
<style>
.youtube{
  width:100%;height:500px;
}
@media only screen and (max-width: 600px) {
.youtube {
    height:250px;
  }
}
</style>
<div style=Източник: struma.com



СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР