Войводина (Нови Сад) спечели Купата на Сърбия след победа на

...

Дузпи решиха носителя на Купата на Сърбия

Войводина (Нови Сад) завоюва Купата на Сърбия след победа на финала над Партизан с 4:2 след дузпи. Редовното време и продълженията приключиха при резултат 2:2.

Миналогодишният притежател на трофея Партизан изоставаше с 0:2 до последните минути на постоянното време след голове за Войводина на Милан Вукадинович и Петър Боич, само че в 81-а минута Филип Стефанович понижи, а надълбоко в добавеното време централният бранител Страхиня Павлович изравни с атрактивен ножичен удар и отприщи дива наслада измежду почитателите на Партизан на стадиона в Ниш.

При дузпите Урош Витас и Саша Зделар пропуснаха за Партизан, а играчите на Войводина не сгрешиха нито един път и победиха с трофея.

И двата тима финалисти в шампионата ще играят в квалификациите на Лига Европа, а първенецът Цървена звезда ще взе участие в предварителните кръгове на Шампионска лига.

Финалът за Купата бе и последният мач за сезона в Сърбия.