Волфсбург спечели убедително с 3:1 гостуването на Щутгарт в мач

...

Волфсбург крачи уверено към ШЛ, жребците допуснаха обрат

Волфсбург завоюва безапелационно с 3:1 гостуването на Щутгарт в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата и си върна третото място в Бундеслигата. Така "вълците " се приближиха с още една крачка към Шампионската лига Тимът на Волфсбург поведе в 13-ата минута посредством Ксавер Шлагер, който вкара с удар от границата на наказателното поле. Домакините можеха да изравнят в 26-ата минута, само че Филип Форстер пропусна дузпа. В 29-ата минута Вегхорст направи 0:2, засичайки с глава центриране на Йосип Брекало. Отново хърватинът записа асистенция в 65-ата минута, когато откри Яник Герхард и той вкара трети гол. Гонсало Кастро означи почетното попадение за Щутгарт в добавеното време на мача. В различен мач от кръга Борусия Мьонхенгладбах позволи поврат в гостуването на Хофенхайм, откакто поведе с 2:0 през първата част. Само за 20 минути след почивката домакините вкараха три безответни гола и завоюваха трите точки против "жребците ".