Волфсбург спечели с минималното, но достатъчно 1:0 гостуването си на

...

Волфсбург продължава без загуба

Волфсбург завоюва с минималното, само че задоволително 1:0 гостуването си на Майнц 05 и по този начин продължава без загуба от началото на сезона в Германия. “Вълците” имат три победи и три равенства след шест изиграни мача, а с днешния триумф усилиха точковия си актив до общо 12 пункта, които им отреждат шестото място във краткотрайното класиране. Днешната среща стартира с няколко минути забавяне поради димки и факли, запалени в бранша с гостуващите почитатели, които постановиха забавянето на първия сигнал на Феликс Брих

Марсел Тисеран означи единственото попадение на “Опел Арена”, като това се случи още в деветата минута на срещата. Той вкара с глава след центриране на Максимилиан Арнолд, който прати топката в наказателното поле след късо разиграване от корнер.

Майнц остава в зоната на изпадащите и след този кръг с актив от 3 точки след 6 мача и единствено 5 точки.

Mainz vs. Wolfsburg started three minutes later than planned because of smoke from pyrotechnics in the away end.#M05WOB pic.twitter.com/9KnmYWnLgP