Волфсбург разби Унион (Берлин) с 3:0 у дома и направи

...

Класика доближи Волфсбург до място в Шампионската лига

Волфсбург разруши Унион (Берлин) с 3:0 вкъщи и направи нова сериозна крачка към място в Шампионската лига през идващия сезон. Хеттрик за домакините направи Йосип Брекало.

Така " вълците " събраха 60 точки и заемат второ място във краткотрайното класиране. " Железните " са осми с 46 точки. До края на сезона има три кръга.

Двубоят стартира мощно за домакините, които откриха резултата още в 12-ата минута. Тогава Йосип Брекало получи топката отвън наказателното поле и с прекрасен удар матира Луте. В 26-ата минута вратарят на Унион отрази рисков шут на Макс Филип.

В 63-ата минута Волфсбург стигна до втори гол. Боте Баку откри Брекало в наказателното поле, а хърватинът с акуратен удар в горния десен ъгъл вкара за 2:0.

В 90-ата минута Брекало оформи своя хеттрик след неточност на вратаря Луте, който не съумя да улови удара на халфа.
 Агентът на Хакими: Ашраф е благополучен в Интер, само че кой не би желал да играе в Байерн