Волфбург и РБ Лайпциг не се победиха в дербито на

...

Волфбург и РБ Лайпциг не се победиха в дербито на кръга в Бундеслигата

Волфбург и Република България Лайпциг не се победиха в дербито на 16-ия кръг на Бундеслигата. Срещата приключи наедно 2:2. Норди Мукиеле даде задатък на гостите в 5-ата минута, само че " вълците " направиха цялостен поврат посредством Вут Вегхорст (22) и Ренато Щефен (35). В 54-ата минута Вили Орбан вкара за крайното 2:2.

Така " биковете " събраха 32 точки и остават на второ място във краткотрайното класиране. Волфсбург е шести с 26 пункта.

" Биковете " излязоха напред още в 5-ата минута. Тогава гостите проведоха отлична офанзива. Форсберг получи отличен пас отляво и откри връхлитащия Мукиеле, който преодоля вратаря за 0:1.

Домакините стигнаха до изравнителен гол в 22-ата минута. Тогава Яник Герхард центрира в наказателното поле, а Вут Вегхорст изпревари Упамекано и вкара за 1:1.

В 35-ата минута " вълците " направиха цялостен поврат. Тогава Герхард откри Ренато Щефен пред наказателното поле. Халфът нанесе обмислен удар, топката рикошира в Орбан и се озова във вратата.

В 54-ата минута Лайпциг изравни. Тогава Орбан стигна до топката в наказателното поле след центриране от директен свободен удар. Унгарецът съумя нанесе удар, който се озова в мрежата за 2:2.

" Биковете " потърсиха нов поврат в мача. В последните минути с пропуски се отличиха Айдара, Клуйверт и Анхелиньо.

Източник: fakti.bg