Волейнационалите ни под 19 години надиграха Белгия с 3:0 (32:30,

...

България U19 с втора победа на Световното в Иран

Волейнационалите ни под 19 години надиграха Белгия с 3:0 (32:30, 25:17, 25:15) в мач от група С на Световното състезание в Иран. Българите заемат втората позиция в таблицата с 6 точки (2 победи, 1 загуба), белгийците са четвърти с 0 точки.

Волейболистите на Мартин Стоев постановиха волята си с по-добра офанзива и по-малко неточности от начален удар. Белгийците се опънаха единствено в първия гейм, когато България победи с 32:30.

Най-резултатен бе Александър Николов с 18 точки (3 аса, 2 блокади), Георги Татаров приключи с 11 точки (1 ас, 1 блокада). Лазар Бучков завърши с 9 точки (2 блокади). За " драконите " Фере Режер се регистрира с 13 точки, 12 точки записа Сиетсе Де Бруйн (1 блокада).

Утре (27 август) българитеи почиват, а на 28 август (събота) излизат против Камерун в 14:30 ч.
Източник: marica.bg