Волейболният ЦСКА допусна очаквана загуба срещу един от най-добрите отбори

...

Волейболният ЦСКА игра смело, но не успя да вземе гейм на "Белогорие"

Волейболният ЦСКА позволи предстояща загуба против един от най-хубавите тимове в Европа - " Белогорие " (Белгород). Червените отстъпиха с 0:3 гейма (23:25, 20:25, 18:25) в първи мач от 1/16-финалите на втория по мощ европейски клубен шампионат - CEV Cup.

Тимът на Александър Попов игра самоуверено и опита да се надиграва с трикратния победител в Шампионската лига. Това обаче беше задоволително единствено за един много равносилен първи гейм.

В него българският тим навакса закъснение от шест точки и стигна до тъждество 23:23. " Белогорие " обаче завоюва идващите две точки и измъкна първата част след 25 минути игра.

ЦСКА стартира добре втория гейма, като взе четири от първите две точки. " Белогорие " бързо обърна резултата в своя изгода. Червените съумяха да останат покрай противника и поддържаха закъснение от две-три точки до втората техническа пауза. По-голямата класа на съветския тим обаче си сподели думата в края на гейма.

Третата част се движеше точка за точка до 4:4. " Белогорие " обаче записа серия от пет следващи точки за 9:4, след което нямаше проблеми да резервира задатъка си, а в края и да го усили.

" Допуснахме неточности, които в българското състезание може да минават, само че против толкоз класен тим - няма по какъв начин ", разяснява Попов след дуела в зала " Универсиада ".

Иван Крачев, Тодор Костов и Яни Георгиев бяха най-резултатни в състава на ЦСКА с по шест точки. Венцислав Георгиев и Христо Цветанов, който игра като посрещач в този мач, прибавиха по пет точки.

Ян Йерешченко беше най-полезен за " Белогорие " с 12 точки. Руслан Ханипов приключи с 11, а българският национал Николай Николов се отличи с 10 точки, в това число четири блокади.
Източник: dnevnik.bg