Волейболният тим на Хебър (Пазарджик) продължава да мачка като валяк

...

С 3:0 Хебър не спря и в Дупница

Волейболният отбор на Хебър (Пазарджик) продължава да мачка като валяк съперниците си в Суперлигата.

Малка гара за експерсът от Пазарджик се оказа и Дупница, където след 3:0 своя изгода над локалния Марек " тигрите " записаха шести следващ триумф в шампионата.

В обособените елементи гостите се постановиха след 25:17, 25:23 и 25:14) за малко повече от час игра.

Така с 18 точки пазарджишкият отбор продължава да е водач, Марек е трети с 10 точки (4 победи, 2 поражения) преди останалите срещи от кръга.

Нашите започнаха мощно и диктуваха играта през първия гейм, доминирайки на полето.

При 22:16 индивидуален блок на Брадли Гънтър спря серията на домакините. След това геймът бе просто догран и Хебър поведе с 1:0.

Най-интригуваща бе идната втора част.

Играта потегли равностойно, след което Марек поведе за първи път в дуела. Дупничани поддържаха преднината си и това принуди Атанас Петров да направи смени - Спас Байрев влезе на мястото на Иван Станев, Светослав Станков - на Брадли Гънтър.

" Тигрите " от Пазарджик стопиха разликата до дъно и излязоха напред с 4 точки. Домакините обаче не се отхвърлиха и останаха на две точки от съперниците, губейки гейма.

В третата част пазарджиклии потеглиха стремително, със постоянна преднина. Волейболистите на Виктор Карагьозов пробваха да ги настигнат, само че не съумяха. До края момчетата на Атанас Петров не разрешиха изключително противопоставяне на противника и в последна сметка записаха чист триумф.

Най-резултатен в дуела бе канадецът Брадли Гънтър с 24 точки (4 аса, 5 блокади).

Другият ни национал в тима Александар Ляфтов завърши с 12 точки (3 аса).

За дупнишкия отбор африканецът Ивес Мутабази се регистрира с 10 точки (2 блокади).

В идващия кръг на 1-ви декември Хебър приема новаците от Дунав.

Стартов състав на Хебър: Венцислав Рагин, Иван Станев, Иван Тасев, Мартин Симеонов, Александар Ляфтов, Брадли Гънтър, Петър Каракашев - либеро.
Източник: marica.bg