Волейболният тим на Хебър (Пазарджик) остава непобеден в Суперлигата, след

...

3:1, Хебър без грешка и в Разлог

Волейболният отбор на Хебър (Пазарджик) остава непобеден в Суперлигата, откакто записа четвърти следващ триумф.

Момчетата на Атанас Петров се постановиха като посетители над Пирин (Разлог) с 3:1 след 25:22, 29:27, 17:25 и 25:22 в мач от четвърти кръг на шампионата.

Така " тигрите " резервират лидерската позиция в таблицата най-малко до идната неделя, когато одобряват в Пазарджик първенеца Лукойл.

Играта в Разлог стартира равностойно, след което домакините поведоха.

Впоследствие нашите дръпнаха на собствен ред в резултата, само че пиринчани дадоха отпор.

За малко играта продължи точка за точка, след което нашите се откъснаха и дръпнаха с добра преднина.

Серия на Ради Попов върна възможностите на Пирин.

На моменти тимовете се догонваха, само че най-после обсада на Иван Станев затвори гейма след 25:22 за Хебър.

Дотук началният удар бе основен за триумфа на пазарджиклии, на посрещане двата отбора бяха равностойни.

Втората част стартира идентично на първата - още веднъж равностойна игра, преимущество за домакините, последвано от равнене. Борбата бе за всяка точка, само че в последна сметка волейболистите от Разлог поведоха.

Играчите от Пазарджик намаляваха дистанцията на няколко пъти, като оставаха на точка-две от съперника.

При 21:21 Хебър изравни.

В идващите минути двата тима си сменяха надмощието в резултата на няколко пъти.

В последна сметка нашите демонстрираха по-здрава душeвност и след 29:27 усилиха актива си на 2:0 гейма.

Началото на третия гейм повтори първите два.

Домакините дръпнаха още веднъж със постоянна преднина, като съумяха да я задържат.

Стигна се чак до 15:7. Волейболистите от пазарджишкия отбор намаляваха преднината, само че разложани удържаха темпото.

До края превъзходството на Пирин продължи и макар битката на „ тигрите ”, съперникът понижи пасива си на 1:2 гейма.

Тук блокадата на пиринци бе от решаващо значение за момчетата на Мирослав Живков.

Отборът хазаин стартира стремително 4-тата част - с преднина от 4 точки, само че Хебър влезе в темп и настигна противника със серия на Георги Чалъков.

" Тигрите " заиграха по-спокойно и поведоха, като успяваха да удържат съперника на разстояние. При

15:15 Пирин изравни, след което на собствен ред поведе. Състезателите на Атанас Петров не останаха безучастни и вкараха конспирация за следващ път. Серия от съвършени отигравания и блокади наклониха везната в интерес на Хебър, който записа четвъртата си победа след 25:22 и 3:1 гейма.

Най-резултатен в мача бе Спас Байрев с 12 точки (3 блокади), с 11 се регистрира Венцислав Рагин (1 ас, 4 блокади). 10 добави Александар Ляфтов (1 ас, 2 блокади). За Пирин Йордан Желязков завърши с 20 точки (2 блокади).

Така Хебър има към този момент в актива си 12 точки (4 успеха), а Пирин се смъкна шести със 7 точки (2 победи, 2 загуби).

В идващия кръг Хебър посреща настоящият първенец Нефтохимик(Бургас) в дерби-мача на кръга.

Стартов състав на Хебър: Мартин Симеонов, Александър Ляфтов, Брадли Гънтър, Иван Станев, Венцислав Рагин, Стойко Ненчев, Петър Каракашев - либеро;

Източник: marica.bg