Волейболният тим на Хебър не успя да преодолее препятствието ЦСКА

...

ВК Хебър приключи сезона със загуба

Волейболният отбор на Хебър не съумя да преодолее трудността ЦСКА и след загуба като посетител с 1:3 в последния мач от 1/4 финалната серия против " алените " завърши присъединяване си в борбата за купата.

Столичани завоюваха решителната трета среща с 3:1 (25:18, 25:19, 24:26, 25:20).

Домакините започнаха мача мощно. Разликата в първия гейм пристигна след първата техническа пауза, при която " армейците " водеха с две точки. На сервис за ЦСКА бе Ивайло Стефанов, когато столичани натрупаха преднина от 5 пункта при 13:8. До края на гейма " алените " направляваха събитията на полето и затвориха първата част.

Във втората " армейците " продължиха да тормозят хебърци със мощен сервис, бяха постоянни в офанзива, а блокадата работеше във значимите моменти. Гостите пък продължиха да позволяват повече неточности. Геймът приключи с два следващи аса на Венцислав Георгиев.

Третата част бе много оспорвана и предложи няколко обрата. Домакините поведоха с 3 точки при първата наложителна пауза, само че играчите на Хебър направиха 4 следващи точки след сервиси на Мартин Палийски. Последва поврат и ЦСКА още веднъж взе водачеството с 12:11. " Червените " имаха имаха преднина от 21:16, само че гостите не се предадоха, откриха сили и добър сервис, с цел да изравнят при 23:23. Хебър понижи изоставането си след ас на Александър Ляфтов.

Четвъртият гейм стартира равностойно, точка за точка. ЦСКА съумя да дръпне с две точки при 14:12 след добра отбрана. До края домакините обаче не изпуснаха самодейността.

Диагналите на двата отбора Венцислав Георгиев от ЦСКА и Минчо Минчев от Хебър записаха по 21 точки. Георгиев постигна  3 аса и 2 блокади, а Минчев направи 2 аса. Яни Георгиев завърши с 15 точки (1 ас, 1 блокада), а Христо Цветанов добави 12 точки (4 блокади) за " алените ".

За Хебър Александър Ляфтов приключи с 13 точки (2 аса, 1 блокада), а Мартин Палийски реализира 10 точки (2 блокади).

На полуфиналите ЦСКА се изправя против Монтана като първите два мача са в северозападния град на 23 и 24 март.