Волейболният шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) постигна 8-а победа в първата

...

Нефтохимик не даде шансове на Марек в Суперлигата

Волейболният първенец Нефтохимик 2010 (Бургас) реализира 8-а победа в първата осмица на Суперлигата. Играчите не оставиха никакви шансове и биха изрично у дома Марек Юнион Ивкони (Дупница) с в среща от 12-ия кръг на шампионата, игран довечера в зала " Младост ".

По този метод бургазлии се затвърдиха на 3-о място във краткотрайното класиране с 8 победи, 4 загуби и 21 точки. Марек пък е 4-и с 6 победи, 5 загуби и 19 точки, само че и мач по-малко. Дупничани ще изиграят отсрочения си дуел от 7-ия кръг против ЦСКА в неделя (7 март) от 17,00 часа. В идващия, предпоследен 13-и кръг, пък Нефтохимик ще гостува на Левски, до момента в който Марек приема водача Хебър (Пазарджик). Срещите са в сряда (10 март) от 18,30 часа.

Гостите от Марек бяха без старши треньора си Виктор Карагьозов, който е с националния тим на България за юноши до 17 години на Балканиадата в Сърбия, а отборът бе воден от помощника му Радослав Асенов. От друга страна първенците още веднъж бяха без главния си разпределител Георги Братоев, който изтърпява наказване от три мача.

Дупничани се пробваха да се опълчват с цялостна мощ на Нефтохимик, като в първите два гейма имаше забавни моменти, оспорвана игра и конспирация до дъно. В решителните моменти на геймовете, обаче, домакините от Бургас демонстрираха по-големия си опит и класа, като не позволиха изненади и ги завоюваха. В третия гейм от Марек към този момент нямаха същите съпротивителни сили, а Нефтохимик стартира стремително с 6:0, с цел да го завоюва с разгромното 25:9, а с това и мача с 3:0.

Над всички за Нефтохимик бе Жани Желязков, който осъществя 18 точки (1 блок, 1 ас и 76% успеваемост в атака) за успеха и бе избран за MVP на мача. Денис Карягин добави още 13 точки (2 блока, 2 аса, 56% успеваемост в офанзива и 50% положително посрещане) за триумфа. За Марек единственият с двуцифров актив бе Светослав Иванов с 10 точки (1 блок, 56% успеваемост в офанзива и 38% положително посрещане).

НЕФТОХИМИК 2010: Стефан Георгиев 2, Жани Желязков 18, Денис Карягин 13, Валентин Братоев 11, Илия Петков 4, Николай Николов 5 - Теодор Салпаров-либеро (Златко Кьосев, Мирослав Градинаров, Николай Колев 5, Мартин Пенев 1, Ивайло Лалов-либеро)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
МАРЕК: Светослав Станков 2, Димитър Дулчев 9, Светослав Иванов 10, Калоян Балабанов 6, Павел Душков 6, Любчо Янков 1 - Димитър Механджийски-либеро (Стефан Узунов, Цветелин Цветанов 1, Ивайло Дамянов, Ангел Велков 1, Илиян Преспов 2)
Треньор: РАДОСЛАВ АСЕНОВ.